• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Spotkanie GOT z przewodnikami
W poniedziałek 25 listopada Gdańska Organizacja Turystyczna zorganizowała coroczne, jesienne spotkanie z przewodnikami. Wydarzenie odbyło się w hotelu Hampton by Hilton Old Town i cieszyło się ogromną popularnością – przybyło aż 50 osób. Udział w spotkaniu wzięła także prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

 

Pierwszym punktem programu było podsumowanie okresu letniego, który jak wiemy, po raz kolejny okazał się rekordowy. „Okresu letniego, nie sezonu letniego, bo sezon w Gdańsku trwa cały rok i mocno pracujemy, aby odejść od sezonowości”, podkreślał prowadzący spotkanie prezes GOT, Łukasz Wysocki.

Prezydent Dulkiewicz podziękowała przewodnikom za ciężką pracę na rzecz Gdańska oraz przedstawiła plan najważniejszych wydarzeń roku 2020. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć finału Ligi Europy – mecz odbędzie się w Gdańsku na Stadionie Energa 27 maja. „Dziękuję za ciężką pracę na rzecz promocji naszego miasta. Każda wycieczka, którą przyjmujecie, otrzymuje dowód rzetelności waszej pracy, a od tego, jak wy ich w Gdańsku przyjmiecie w dużej mierze zależy wrażenie, z jakim od nas wyjadą, mówiła prezydent Gdańska.

Poruszono także inne, niezwykle istotne z punktu turystów i mieszkańców kwestie takie jak utworzenie specjalnego punktu parkingowego dla autokarów (tzw. drop off) oraz ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Zwłaszcza ten drugi punkt spotyka się z problemami, jako że Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazuje wykonanie ulic i chodników na Terenie Głównego Miasta tylko z bruku, co jest poważnym utrudnieniem dla osób poruszających się na wózkach.

Poruszono też sprawę rekomendacji zaufanych taksówek i ostrzegania przed nieuczciwymi kierowcami.