• 15.9 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Strach się bać! Halloween tuż, tuż!
Jesień w pełni, a skoro tak, to czas na jedno z nowszych, ale coraz popularniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez – Halloween. Podpowiadamy, gdzie strach ma wielkie oczy!
A
A
Data modyfikacji: 29 października 2019 r.
3632

 

Hard Rock Cafe Gdańsk

W nocy z 31 października na 1 listopada, w Hard Rock Cafe będzie strasznie! Strasznie fajnie oczywiście…
Zamiast załogi za barem i na sali pojawią się przerażające potwory, nad głowami zawisną wstrętne pająki, a także zaplanowano odwiedziny szarlatana, który zawróci wszystkim w głowach.

19:00 - 23:00 Magiczne psikusy w wykonaniu najlepszego iluzjonisty Kajetana Bieleckiego
20:00 Piekielny rock'n'rollowy koncert zespołu Deadly Plants

A dodatkowo przez całą noc (i do końca tygodnia) będzie można skosztować obrzydliwego Boozy Shake.

1921489

 

Plac Zebrań Ludowych – wieczorna wędrówka

31 października odbędzie się wyjątkowa wędrówka. Wyjątkowa, bo nie do końca przesiąknięta halloweenowym klimatem, jednak z pewnością warto się na nią wybrać. Oprócz ciekawych leśnych i parkowych zakamarków przejdziemy się przez gdańskie nekropolie, m.in. Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, Garnizonowy, Żołnierzy Radzieckich, dawny cmentarz parafii św. Józefa i św. Brygidy. Błysk zapalanych zniczy i ściec obserwować będziemy z bliska jak i z punktów widokowych takich jak: Góra Gradowa, z umocnień Parku Pofortecznego "Grodzisko" oraz Wroniej Górki. Chwilę poświęcimy też innym pomnikom, m.in. Żołnierzy Wyklętych i Ofiarom Tyfusu. Sami też zapalimy znicze, tym o których już nikt nie pamięta.

Tempo wędrówki będzie typowo rekreacyjne i poznawcze. Dystans to maksymalnie 8 km, a czas ok. 3 godzin. Zbiórka o godz. 18.00, na Placu Zebrań Ludowych (przy kasach lodowiska). Wędrówkę prowadzi Krzysztof Kochanowicz.

Zasady uczestnictwa w skrócie:

- Udział w wędrówce jest BEZPŁATNY
- Wędrówka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich,

Należy posiadać:

- Odzież adekwatną do pogody, a przede wszystkim wygodne buty
- CZOŁÓWKĘ / LATARKĘ RĘCZNĄ
- Prowiant i picie,

Szczegóły TUTAJ.

2

 

 

W BUNKRZE straszy

Już 29 października o godzinie 20:00, Bunkier (ul. Olejarna 3) zaprasza na improwizowany spektakl, który sprawi, że powroty do domu po zmroku staną się jeszcze bardziej niepokojące. Na czas wydarzenia cały Bunkier przemieni się w miejsce z koszmaru - dajcie się porwać halloweenowej aurze i bawcie się doskonale.

Wystąpią dla Was:
Bartosz Cicharski
Rafał Czuba
Rafał Kaczmarski
Kalina Kubica
Marta Łojek stand-up
Beata Różalska
Katarzyna Rytter

Ponadto o oprawę muzyczną spektaklu zadbają:
Kuba Niewiński
Kuba Olech
Klaudia Rucińska
Martin Skowronski

Technicznie wspierają nas niezastąpieni
Tadek Jaśkiewicz i Oskar Pryczyniec

Bilety w cenie 20zł.

Szczegóły: https://imprezy.trojmiasto.pl/Improwizowany-Horror-imp488827.html

2502157

 

Dla strasznych łasuchów

Halloween to oprócz strachów, także słodkości. Doskonale rozumie to WypiekAna, która zaprasza na rodzinne warsztaty pieczenia strasznych łakoci. Odbędą się 31 października o 17.30 (Gdańsk, Jesionowa 13 - lokal po schodkach). Będzie strasznie smacznie.  
W programie warsztatów znajdują się między innymi babeczki czekoladowe, kruche ciasteczka z motywem Halloween oraz Straszne Paluchy Wiedźmy. Uczestnicy zabierają wszystkie stworzone pyszności do domu. O ile się odważą naturalnie…

Zapisy i szczegóły TUTAJ.

 

3635

 

Pamiętajcie, że to tylko skromna część z wielu, wielu atrakcji przygotowywanych przez kluby, restauracje i inne miejsca.