• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Street Food&Art Festival
Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Myślisz o czymś, gdzie nie tylko najmłodsi, ale dosłownie wszyscy będą się doskonale bawić? Odwiedź Street Food & Art Festival w Gdańsku! Tak wysmakowane połączenie zabawy, kuchni i sztuki ulicznej to idealny pomysł na ciepły czerwcowy weekend z rodziną i znajomymi.
A
A
data publikacji: 30 kwietnia 2019 r.
Festiwal Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków

Street Food & Art Festival po raz drugi zagości w Grodzie Neptuna, tym razem: na terenie nowoczesnej przestrzeni miejskiej, jaką jest Forum Gdańsk. Przez dwa dni na odwiedzających czeka dużo pysznego streetfoodowego jedzenia oraz moc niecodziennych atrakcji przygotowanych przez ulicznych artystów.

Co: Street Food & Art Festival

Gdzie: Forum Gdańsk

Kiedy: 1-2 czerwca 2019

Street Food to oczywiście food trucki. Na imprezie zagości 30 specjalnie zaproszonych mobilnych restauracji z całej Polski, które zaserwują swoje popisowe dania. Mając taki wybór każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Od dobrze znanej i lubianej foodtruckowej klasyki, czyli burgerów i frytek, przez mniej i bardziej znane specjały kuchni europejskiej po absolutne rarytasy z Dalekiego Wschodu, Kuby, Indii i wielu innych egzotycznych miejsc.

Będą lody, donuty, zakręcone gofry i inne słodkości, których akurat w tym dniu dzieciakom nie wypada odmawiać.

Równie ważną częścią imprezy jest Street Art, czyli specjalnie przygotowane pokazy i występy cenionych ulicznych artystów. I tu nie zabraknie atrakcji dla dzieci, bo czy jakikolwiek brzdąc oprze się urokowi magii? Podczas festiwalu iluzjoniści i kuglarze pokażą swoje magiczne sztuczki, które z pewnością zrobią wrażenie nie tylko na najmłodszych.

Muzycy, bębniarze i tancerze zaprezentują fantastyczne oblicze sztuki ulicznej, śmiałkowie zahipnotyzują publiczność podczas tańca z ogniem, a mistrzowie sztuk walki stoczą widowiskowe potyczki.

Nad głowami uczestników będą latać – ku radości dzieci – wielkie bańki. Będą dmuchańce, gry, animacje, słowem: wszystko co najmłodszym potrzebne do świetnej zabawy!

Od tylu atrakcji może zakręcić się głowie! W takim przypadku polecamy chwilę z książką prosto z Buktraka, czyli food trucka serwującego literaturę – najlepiej w klimatycznej strefie chill-outu przygotowanej specjalnie dla gości szukających wytchnienia.

Street Food & Art Festival już 1-2 czerwca w Forum Gdańsk. W sobotę impreza trwa od godz. 12 do 21, w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie na:

www.facebook.com/events/505206996678512/

Organizatorzy:

Festiwal Smaków Food Trucków

Forum Gdańsk