• -0.3 ºC  / 31.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Św. Patryk ma swój dzień!
Tym dniem jest tradycyjnie 17 marca. W tym roku święto wypada niezwykle korzystnie, bo w sobotę. Czemu korzystnie? No cóż, z dniem św. Patryka, patrona Irlandii, wiążą się pewne tradycje… Są one tak popularne, że bardzo duża część mieszkańców naszej planety, na ten jeden dzień staje się Irlandczykami.
A
A
data publikacji: 16 marca 2018 r.

Kolor obowiązujący 17 marca? Zielony oczywiście!
-Kolor obowiązujący 17 marca? Zielony oczywiście!
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

Pierwszym najbardziej rozpoznawalnym symbolem Dnia Św. Patryka jest kolor zielony. Wszystko musi być zielone: światła, stroje, zasłony, ściany, a nawet włosy i piwo! Co do tego ostatniego, to w związku z tym, że mamy to do czynienia z patronem Irlandii, tradycja nakazuje wypić jak najwięcej bursztynowego trunku, choć tego dnia na topie jest piwo w kolorze zielonym.

Oprócz tego: wesołe przebrania, tańce irlandzkie, tradycyjna muzyka smyczkowa ze Szmaragdowej Wyspy no i oczywiście irlandzka whisky. Świetnym pomysłem na spędzenie sobotniego wieczoru na wystrzałowej zabawie jest podążanie szlakiem Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Proponujemy Wam pielgrzymkę, ale spokojnie! Jest to pielgrzymka wyjątkowa - nie od kościoła do kościoła, a od pubu do pubu. Na szlaku Craft Beer Trail jest już 11 obiektów w całym Trójmieście, które serwują pyszne piwo „craftowe”. Mało tego – kompletując pieczątki szlaku, można wygrać kapitalne nagrody, takie jak podkładki, „beer savery”. Koszulki i szklanki piwne!

Warto dodać, że niektórzy z naszych parterów przygotowali z okazji Dnia św. Patryka specjalne atrakcje.

Tu znajdziecie listę lokali ze szlaku CRAFT BEER TRAIL i linki do stron, gdzie jest więcej informacji o organizowanych przez nich wydarzeniach.

I pamiętajcie! Boże Przykazanie mówi jasno – „Dzień Święty Święcić”.

Słowem – dobrej zabawy!