• 16.0 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Święta niekoniecznie przed telewizorem
To już kolejna Wielkanoc, która upłynie nam w cieniu pandemii. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na bezczynne siedzenie w domu. Jest wiele aktywności na świeżym powietrzu, które są nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.
A
A
Data modyfikacji: 06 kwietnia 2021 r.
2021035248

 

Święta Wielkanocne są wyjątkowe pod wieloma względami. Są oczywiście najważniejszymi świętami dla wszystkich chrześcijan, ale fakt że przypadają wiosną, gdy wszystko dookoła budzi się do życia, dodaje im prawdziwej magii. Obserwowanie przyrody, która wybudza się ze snu zimowego to prawdziwa frajda.

A skąd najlepiej podziwiać takie widoki? Z góry oczywiście. Gdańsk ma wiele punktów widokowych. Te naturalne w większości już same w sobie są bardzo atrakcyjnymi, zielonymi miejscami. Co najważniejsze, za wspięcie się na ich szczyt otrzymamy nagrodę – cudowną panoramę Gdańska. Wystarczy wspomnieć Górę Gradową czy wzgórze Pachołek. Po świętach można też wybierać z punktów stworzonych przez człowieka (warto wcześniej zwrócić uwagę, czy punkty są otwarte ze względu na sytuację pandemiczną).

Tutaj znajdziecie szerszą listę fantastycznych punktów widokowych w formie czytelnej i praktycznej mapki. Z pewnością wybierzecie coś na wiosenny spacer.

A może macie ochotę na przechadzkę pomiędzy konkretnymi punktami? Jeśli tak to od razu mówimy – to świetny pomysł! Nie tylko pozwoli się odprężyć, ale także może poszerzyć naszą wiedzę. Przygotowaliśmy kilka propozycji szlaków spacerowych (zwróćcie uwagę, że niektóre szlaki mogą być niedostępne w czasie świąt lub z powodu pandemii).

Aha – nie zapominajcie o licznych parkach w Gdańsku, które są wprost idealne do wiosennych spacerów! Szumiące wodospady i strumienie w Parku Oliwskim, kiedy wszystko dookoła się zieleni? Poezja! Oto lista parków.

Tych, którzy mają psy, także zachęcamy do spacerów z podopiecznymi, niekoniecznie tylko w najbliższej okolicy. Pamiętajcie, że obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby psy poszalały na plażach. Tutaj znajdziecie reguły oraz spis plaż przyjaznych dla czworonogów.

2021035219

 

Takie spacery na otwartym powietrzu są zdrowe i doskonale wpływają na nasze samopoczucie. Pozwolą nam też poczuć choć odrobinę wyjątkowej, wiosennej atmosfery. Pamiętajmy przy tym oczywiście o zachowaniu reżimu sanitarnego a przede wszystkim o odległości od innych (min. 1,5 m), częstym myciu rąk oraz stałym noszeniu maseczki na twarzy.

Niech wiosna będzie z Wami!