• 19.0 ºC  / 66.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Świętuj z HEVELKĄ! 24 -26 czerwca odbędzie się II edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych!
HEVELKA to mnóstwo atrakcji – znakomite piwo, pyszne jedzenie, muzyka na żywo i transmisja meczów Euro 2016. To doskonała propozycja dla miłośników złotego napoju i dobrej zabawy! Festiwal odbędzie się w centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo (ul. Żaglowa 11).
A
A
data publikacji: 23 czerwca 2016 r.

Gdańsk posiada wielowiekową tradycję browarniczą. Jeden z najsłynniejszych gdańszczan – astronom Jan Heweliusz był również znanym browarnikiem.

Festiwal to nie tylko spotkanie branżowe. To przede wszystkim impreza otwarta dla wszystkich Gdańszczan, turystów z Polski i gości zagranicznych. W ciągu trzech dni można poznać tajniki warzenia piwa i skosztować nowych, nieznanych dotąd smaków.

Na ok. 4 tyś. metrów kwadratowych powierzchni zaprezentuje się 50 wystawców. Główną atrakcją będzie ponad 200 gatunków piwa, ale nie zabraknie także cydrów rzemieślniczych i napojów bezalkoholowych. Na odwiedzających czeka także bogata oferta gastronomiczna:  food trucki, zakąski a nawet lody o smaku piwa! W związku z trwającymi w czasie festiwalu mistrzostwami Euro 2016, organizatorzy zapewniają także transmisję meczów na żywo. Poza tym, wrażenia i emocje zapewnią gry planszowe, flippery i konkursy z nagrodami. Organizatorzy zaplanowali też muzykę na żywo.

Specjalnie na Festiwal powstała ręcznie robiona, szklanka festiwalowa HEVELKA 2016. Jej wyjątkowy kształt ma gwarantować lepsze walory smakowe piwa.

Godziny otwarcia Festiwalu:
24.06.2016 – godz. 16.00 – 00.00
25.06.2016 – godz. 12.00 – 00.00
26.06.2016 – godz. 12.00 – 21.00

Bilet wstępu: od 10 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://hevelka.pl/ 

Partnerem głównym są  Międzynarodowe Targi Gdańskie. Pozostali partnerzy: Uber, Everytap.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Pozostali patroni: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdańska Strefa Prestiżu, Magazyn Wino, Trójmiasto.pl, Pitu Pitu, Dziennik Bałtycki, Magazyn Trójmiejski Prestiż.


Organizatorem jest : HEVELKA Sp. z o.o.