• 10.9 ºC  / 51.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Sylwester „Last Minute”
Święta, święta i po świętach. Na szczęście nie tak zupełnie – przed nami jeszcze powitanie Nowego Roku, czyli najbardziej imprezowa z 365 nocy! Podpowiadamy co robić w ten wyjątkowy wieczór, aby świetnie się bawić.
A
A
data publikacji: 29 grudnia 2017 r.

Tak wyglądał Sylwester 2016
-Tak wyglądał Sylwester 2016
Fot. Domink Paszliński / gdansk.pl

Jak co roku Gdańsk zaprasza na koncert plenerowy oraz pokaz fajerwerków. Początek zabawy o 22.00 tradycyjnie na Targu Węglowym. Gwiazdą wieczoru będzie legendarny, polski zespół De Mono. W Gdańsku, podobnie jak w innych miastach, w których De Mono gościło w ciągu tego roku, zespół zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego krążka, zatytułowanego „XXX”. Wstęp wolny.

A punktualnie o północy życzenia noworoczne od władz miasta i oczywiście, trwający kwadrans, spektakularny pokaz sztucznych ogni. Specyfiką Sylwestra pod chmurką w Gdańsku jest także konkurs butelkowy. Do pustych butelek wrzucamy kartki ze swoimi danymi a następnie umieszczamy w specjalnych pojemnikach. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Wieczór możemy także spędzić z ofertą Polskiej Filharmoni Bałtyckiej, która  zaprasza na koncerty. Muzyków poprowadzi George Tchitchinadze. Wspólnie wprowadzą publiczność w rok 2018 w rytm Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. O romantyczny nastrój zadba wykonanie Walca z filmu „Trędowata” oraz motywy z baletu Don Kichot.

Koncert Sylwestrowy odbędzie się w niedzielę, 31 grudnia 2017 r., dwukrotnie - o godz. 17 i 20.30. Po drugim z nich odbędzie się Bal Sylwestrowy połączony z kolacją.

Bilety: na koncert o godz. 17.00 - 150-210 zł, na koncert o 20.30 - 220-280 zł.

Podobnie, bo dwa razy, odbędzie się Sylwestrowy Wieczór w Operze Bałtyckiej - do wyboru mamy godz. 17 i 20. Wystąpi zespół chóru i orkiestry Opery Bałtyckiej, soliści, a nawet zespół baletu.

Dla kinomanów polecamy sens w Multikinie. 31 grudnia zaplanowano Filmowe Party Sylwestrowe, podczas którego czekają niezapomniane emocje od wzruszeń do śmiechu, zaskakujące zwroty akcji i celebrowanie tego szczególnego dnia w doborowym towarzystwie gwiazd kina.

Gdańskie hotele i restauracje także przygotowały się na ten wyjątkowy wieczór. Sprawdźcie co czeka na Was u naszych partnerów. Szczegóły TUTAJ.

W związku z tym, że Sylwester już tuż, tuż, nie zapomnijcie upewnić się, że bilety są jeszcze dostępne!