• 20.8 ºC  / 69.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Sylwestrowy Konkurs Butelkowy
Ekologiczna zabawa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zaprasza do udziału w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym.
A
A
Data modyfikacji: 28 stycznia 2019 r.
Sylwestrowy konkurs butelkowy to już tradycja w Gdańsku
Sylwestrowy konkurs butelkowy to już tradycja w Gdańsku
www.gdansk.pl


Aby wziąć w nim udział, wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich – na Targu Węglowym, przy Bramie Zielonej, Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim i Molo w Brzeźnie – szklaną butelkę po napoju, którym witaliśmy Nowy Rok. Do butelki należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Rozrywkowo i ekologicznie

Każdego roku w Konkursie bierze udział coraz więcej osób, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących. W tym roku miejski Sylwester to aż cztery lokalizacje, tym samym Sylwestrowy Konkurs Butelkowy poszerzy swój zasięg i zachęci do udziału jeszcze więcej gdańszczan i ich gości.

Atrakcyjne nagrody

Wśród uczestników konkursu zostanie wylosowany między innymi rower miejski, soundbar, głośnik bezprzewodowy, wideorejestrator i inne cenne nagrody. Dodatkowo Zakład Utylizacyjny przeznaczy na cel charytatywny 2019 groszy za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji, co umożliwi wsparcie jednej z organizacji charytatywnych działających na terenie Gdańska.

Do 2 stycznia

Konkurs trwać będzie od 31 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. W pierwszych dniach stycznia Komisja Konkursowa (w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz partnerów) wylosuje zwycięskie butelki. Regulamin Sylwestrowego Konkursu Butelkowego Rady Miasta Gdańska znajduje się na stronie www.gdansk.pl.