• 12.5 ºC  / 54.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szczepienie to szansa. Czas wzmocnić turystykę.
Branża turystyczna to niezwykle istotna gałąź gospodarki, która najmocniej poczuła negatywny wpływ pandemii COVID-19. Z tego powodu Gdańska Organizacja Turystyczna wystąpiła z apelem do Prezesa Rady Ministrów o możliwe przyspieszenie szczepień.
A
A
Data modyfikacji: 13 kwietnia 2021 r.
Szczepienie to szansa zajawka 2

 

Zamknięte hotele, puste restauracje, transport i przewodnicy bez klientów. To smutna rzeczywistość branży turystycznej, która jeszcze niedawno kwitła. Do Gdańska, w roku 2019 przyjechało rekordowe 3,5 mln gości. Dla porównania rok 2020 to już niespełna 2 mln, a przecież turystyka to dochody i miejsca pracy dla tysięcy ludzi (ok. 1,4 mln miejsc). Wszystkie te obiekty i ludzie to niezwykle istotna część polskiej gospodarki. Przyspieszone szczepienie to szansa na szybsze otwarcie. To szansa na powrót pracowników oraz na zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkich klientów.

„Z ankiety przeprowadzonej przez GOT wynika, że ponad 84% przedstawicieli branży bardzo chętnie poddałoby się wcześniejszemu szczepieniu, co byłoby szansą na szybsze otwarcie i pozytywny impuls dla całej gospodarki. Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki, o aktywne włączenie się i wsparcie naszego apelu”, mówi prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki.  

Turystyka potrzebuje wsparcia, jak nigdy wcześniej. Potrzebuje nadziei i nowego otwarcia, do którego walnie mogą przyczynić się szczepienia, zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwo dla wszystkich, nie tylko pracowników.

W linku poniżej znajdą Państwo grafiki do dowolnego wykorzystania. Wszystkie one mocno podkreślają, że w tych trudnych czasach warto, a nawet trzeba, okazać solidarność i wspierać tak mocno dotkniętą kryzysem turystykę:

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1-Sxr7t1O8EBz_4uuI5KRViOuqZtTVJDn

Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Zdrowa turystyka, to przecież bardzo ważny czynnik dla zdrowia całej gospodarki.

#SzansaDlaTurystyki