• 10.4 ºC  / 50.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Szkolenie Questingowe w Gdańsku – ostatnie dni na rejestrację
W najbliższy czwartek, 19 maja, w Gdańsku-Brzeźnie odbędzie się bezpłatne, jednodniowe szkolenie dla osób zainteresowanych questingiem. Szkolenie zaplanowano w godzinach 10.00-16.00 w Gdańsku-Brzeźnie, Zagroda Czarnej Kozy, ul. Gałczyńskiego 4
A
A
data publikacji: 16 maja 2016 r.

Ta nowa forma turystyki od kilku lat staje się coraz bardziej powszechna w Polsce. W atrakcyjny sposób, praktycznie bezkosztowo, przybliżyć można w interesujący sposób turystom historię, zabytki i ciekawostki tak dużych miast, jak i małych miejscowości, czy też poszczególnych atrakcji turystycznych - mówi Jacek Zdrojewski, jeden z trenerów prowadzących szkolenie. Questing to pokazywanie miejsca (dzielnicy większego miasta, wybranego zabytku lub muzeum czy też mniejszej miejscowości) w nowatorski sposób, pozwalający na interakcję i zabawę, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przygotowanie questu to w praktyce utworzenie trasy tematycznej, której pokonanie - i zdobycie finałowego "skarbu" wymaga posiadania jedynie prostej ulotki, w której znajdują się zagadki, ciekawostki i schematyczna mapa okolicy, przez którą prowadzi quest. W Gdańsku funkcjonuje kilka ścieżek questingowych, opracowanych w roku 2014 przez Gdańską Organizację Turystyczną.

Czwartkowe szkolenie zorganizowane jest przez Fundację Questingu - lidera w zakresie rozwoju i popularyzacji tej aktywności turystycznej w Polsce - w ramach projektu "Obywatelska Akademia Questingu", finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - dodaje trener. Udział w szkoleniu jest, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z FIO, nieodpłatny. Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów szkoleniowych, w tym zestaw przykładowych questów z obszaru województwa pomorskiego i Polski. W naborze obowiązuje kolejność zgłoszeń. Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają również wsparcie trenerów prowadzących szkolenie w zakresie doradztwa przy opracowywaniu własnych questów.

Szkolenie składa się z części teoretycznej, w której uczestnicy otrzymają wiedzę na temat historii questingu w Polsce i na świecie, zasad i etapów tworzenia ścieżki questingowej. Omówione zostaną również przykładowe questy. W drugiej części szkolenia, która odbywać się będzie na terenie Brzeźna, uczestnicy zapoznają się z tworzeniem questów w praktyce. Szczegółowy program szkolenia znajduje się w załączeniu.

Fundacja Questingu wspiera rozwój questingu w Polsce. Wszystkie questy, opracowane przez uczestników cyklu szkoleń "Obywatelskiej Akademii Questingu", zostaną umieszczone na największej platformie questingowej w Polsce, jaką jest strona www.questing.pl.

Zachęcamy do udziału w szkoleniu w celu zdobycia wiedzy o questingu oraz zainspirowaniu się do utworzenia własnych ścieżek questingowych.

Liczba miejsc w warsztatach OGRANICZONA, o udziale decyduje KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia należy dokonać mailowo na adres: maja.kosicka@gmail.com do dnia 18 maja.

Informacji nt. szkolenia udzielamy pod w/w adresem mailowym oraz pod nr telefonu 535 245 142