• 12.0 ºC  / 53.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szlakiem filmowym przez Europejskie Centrum Solidarności
5 marca, obędzie się pierwszy w tym roku spacer kuratorski po wystawie stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Będzie to niezwykła okazja, aby zdobyć wiedzę na temat ekspozycji od ludzi, którzy ją tworzyli: historyków i muzealników, liderów projektów realizowanych przez ECS, ludzi różnych specjalności i pasji. Historii, które mają do opowiedzenia nie przeczytacie w książkach!
A
A
data publikacji: 22 lutego 2017 r.

Zwiedzając wystawę stałą można dowiedzieć się o bohaterach nie tylko pierwszego planu, o powszechnie nieznanych wydarzeniach, przyczynach i skutkach. Spacery odsłaniają konteksty i łączą w ciągi zdarzeń odległe od siebie w czasie fakty. To opowieści ciekawe zarówno dla urodzonych przed 1989 rokiem, jak i młodych, dla których stan wojenny jest tak samo zamierzchły jak bitwa pod Grunwaldem. Co ciekawe, na ekspozycję w ECS można wracać wielokrotnie, bo utkana jest z setek opowieści, których nie sposób ogarnąć podczas jednego zwiedzania.

„Prawda obrazu. Wędrówka szlakiem filmowym.” to tytuł pierwszego spaceru, który będzie poświęcony tym, którzy zarejestrowali przebieg i klimat przemian w polskiej drodze do wolności. Uczestników oprowadzi Anna Maria Mydlarska - szefowa Działu Dokumentacji Filmowej ECS.

Więcej informacji o spacerach kuratorskich dostępne tutaj.