Święto Wolności i Solidarności
  • 2.1 ºC  / 35.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Szlakiem wolności – niezwykły spacer po Gdańsku
Podczas Sierpniowych strajków solidarnościowych narodziła się polska demokracja. Dlatego, żeby przypomnieć wszystkich jak ważny jest tu Gdańsk władze miasta zorganizowały Tydzień Demokracji.
A
A
data publikacji: 16 września 2016 r.

Tydzień Demokracji
-Tydzień Demokracji
Fot. gdansk.pl

Wydarzenia związane z Tygodniem Demokracji mają miejsce w różnych przestrzeniach miasta od 12 do 18 września. W programie są zarówno debaty, dyskusje i spotkania, jak i warsztaty. Główne pytania jakie należy w tym czasie zadać to oczywiście analiza tego jakie wyzwania czekają polską demokrację? Jak przedstawiać demokrację, jak o niej mówić, żeby przekaz był jasny dla każdego? Czy też jakie zmiany zaszły w postrzeganiu demokracji przez Polaków przez ostatnie 27 lat? Wszystkie wydarzenia będą oczywiście do tego nawiązywały. Ponadto w programie konferencja z udziałem ekspertów, pokazy filmowe, oraz specjalny koncert międzynarodowego zespołu Baltic Sea Philharmonic z udziałem słynnego skrzypka Gidona Kremera.


Mamy jednak jeszcze jedną propozycję poznania zarówno historii Gdańska, jak i demokracji, która w tym mieście się narodziła. W dniach 16-18 wrześnie zachęcamy wszystkich do udziału w zorganizowanych przez Gdańską Organizację Turystyczną spacerach z przewodnikiem po Gdańsku – Szlakiem Wolności. Zbiórka odbywa się przy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny. Wędrówka zajmie około 2 godzin i zakończy się przy Sali BHP w pobliżu Stoczni Gdańskiej. Zapewniamy jednak, że warto zarezerwować sobie ten czas i przyjść na spotkanie z przewodnikiem.

Szczegółowy program znajdą Państwo poniżej:

Tydzień Demokracji - program (545.74 KB)