• 21.8 ºC  / 71.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Szukaliśmy gdańskich lwów
Nawet poranna burza nie była w stanie odstraszyć dzielnych odkrywców, którzy ruszyli śladami gdańskich lwów. 2 niedzielne spacery zgromadziły młodych poszukiwaczy i ich opiekunów.
A
A
Data modyfikacji: 29 lipca 2019 r.
2

 

W niedzielę odbyły się 2 spacery, których uczestnicy poszukiwali w centrum Gdańska śladów lwów, czyli zwierząt będących symbolem naszego miasta. W pierwszym, o godzinie 11, udział wzięło 17 maluchów, a w tym o 13 aż 28.

Trasa spaceru wiodła od Ołowianki, Długim Pobrzeżem, Długim Targiem oraz ul. Długą. Ostatni punkt wyznaczono przy Złotej Bramie, a pokonanie trasy zajęło ok godziny. Co ważne, obie grupy jako pierwsze miały możliwość podziwiać nową rzeźbę Heweliona "Fahrenheita" przy Hotelu IBB Długi Targ, która na stałe zagości w tym miejscu jeszcze w tym tygodniu.

W rolę przewodników wcielił się wyjątkowy duet damsko-męski! Mowa o Ewie Kowalskiej, autorce serwisu iBedeker, inicjatorce i edukatorce realizowanego przez Fundację Wspólnota Gdańska projektu dla przedszkoli „Młody Przewodnik / Młoda Przewodniczka po Gdańsku oraz Wojciechu Krakusie, wieloletnim edukatorze w Muzeum Gdańska i Pałacu Młodzieży, będącego od niedawna uczestnikiem projektu dla przedszkoli.

Wszyscy spacerowicze otrzymali upominki.

Kolejne spacery już 10 sierpnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Lwa.