• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Targi Gra i Zabawa po raz 5!
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 19-20 listopada do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku na 5. Targi GRA I ZABAWA, 13. edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - Festiwal Gramy, Festiwal Czytamy, Strefy-Edukacji i Malucha. To imprezy oczekiwane, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier i innych rozrywek umysłowych. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło blisko 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń!
A
A
data publikacji: 18 listopada 2016 r.

Targi Gra i Zabawa 2015
-Targi Gra i Zabawa 2015
Fot. www.gdansk.pl

Bo ludzie lubią główkować!

Gramy to ponad 1000 tytułów gier planszowych  w festiwalowej wypożyczalni i 300 stolików zajętych non stop przez dwa dni imprezy. W tym roku kolejny raz pobity zostanie także rekord frekwencji „żółtych koszulek” – wolontariuszy tłumaczących zasady gier.

Festiwal Gramy to także spotkanie z polską blogosferą planszówkową oraz dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych. W sali turniejowej (sala konferencyjna nr 4, I piętro, AMBEREXPO) rozegrane zostaną finały: Mistrzostw Polski KRÓLEWSTWO W BUDOWIE oraz turnieju gry SANTIAGO.

W programie festiwalu znajdzie się także finał plebiscytu GRA ROKU, podczas którego nagrodzeni zostaną wydawcy najlepszych tytułów roku 2016.  Imprezie towarzyszą ponadto warsztaty, mini-turnieje gier oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Muzeum II Wojny Światowej zaprezentuje edukacyjny projekt  Historia na planszy: NA BERLIN! Historia wyścigu wojsk aliantów do stolicy III Rzeszy opowiedziana za pomocą planszowych gier historycznych i multimedialnej prezentacji. Na stoisku Muzeum prezentowane będą cyklicznie dwa krótkie dokumentalne filmy wojenne, poświęcone ofensywom aliantów w 1945 roku, przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7.

Do nauka to zabawa

Do STREFY EDUKACJA zapraszamy chętnych na przygotowane przez OLPI Gimnazjum Programów Indywidualnych i Liceum Plastyczne testy kompetencji wielorakich oraz testy uzdolnień plastycznych. CreoGedania zajmie dzieci kreatywnymi zabawami z zestawami lego mindstorms i obwodami elektrycznymi, a Poradnia Psychologiczna Agnieszki Trawickiej zaprasza dzieci i rodziców na porady psychologiczne, konsultacje z zakresu diagnozy i terapii metodą Warnkego i warsztaty dla „rodzin patchworkowych”.

Na Targach będzie też można zdobyć certyfikat małego maszynisty i zobaczyć pokazy mini-kolei „I ty możesz zostać maszynistą” zorganizowane przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

W specjalnej strefie zabaw znajdą się zabawki do testowania, dmuchańce, bungee run, trampolina i wielkoformatowe gry.

W tym roku po raz pierwszy na seminarium i warsztaty zapraszamy rodziców, pedagogów oraz nauczycieli. W trosce o wysoki poziom merytoryczny programu imprezy patronat nad wydarzeniem objął Uniwersytet Gdański i Centrum Edukacji Nauczyciela.

Bo książka to też rozrywka

W części poświęconej FESTIWALOWI CZYTAMY będzie można zakupić dobrą książkę z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, wziąć udział w grze fabularnej, bitwach komiksowych i „zabawach literowych dla ludzi o słabych nerwach”. Głównym partnerem Festiwalu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.
Wystawcy zaprezentują wiele nowości i zaproszą na spotkania z autorami swoich publikacji i ilustracji. Na targach będzie można między innymi kupić grę i poprosić o autograf ilustratora Andrzeja Mleczkę, a także zaopatrzyć się w książki z autografem profesor Marty Bogdanowicz.

To tylko część z zaplanowanych atrakcji! Przed nami weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki! I oczywiście doskonała okazja do zakupu prezentów. Bo przecież święta tuż, tuż …