• 13.5 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem...
Takie słowa, wypowiedziane nie przez byle kogo, bo przez samego filozofa Platona, mogłoby stać się mottem niejednej imprezy piwnej. W ostatnim czasie w Polsce trwa moda na bursztynowy trunek – nic więc dziwnego, że kolejny festiwal poświęcony piwu rozpoczyna się już jutro we Wrocławiu. Gdańska Organizacja Turystyczna też tam będzie!
A
A
data publikacji: 08 czerwca 2017 r.

Piwo stało się dla wielu sposobem na życie. Nie piszemy tu o amatorach taniego produktu piwo-podobnego. Piszemy o lokalnych browarach, miłośnikach dobrej jakości trunku oraz tych, którzy sami zaczęli warzyć piwo w warunkach domowych. Piwo to także doskonały sposób na promocję turystyczną. Od zeszłego roku Gdańska Organizacja Turystyczna proponuje „Szlak Piwny – atrakcję, dzięki której skosztujemy doskonałych piw i wygramy atrakcyjne nagrody. Więcej o szlaku znajdziecie TUTAJ.

A tymczasem już w ten weekend na esplanadzie Wrocławskiego stadionu odbędzie się wielkie wydarzenie i prawdziwa gratka dla piwoszy: „Festiwal Dobrego Piwa”. Organizatorzy zaplanowali pokazy, warsztaty warzelnicze i wykłady o piwie. Swoje produkty zaprezentuje 56 wystawców!

Szczegółowy opis i program imprezy znajdziecie TUTAJ.

Gdańska Organizacja Turystyczna również będzie miała swoje stanowisko. Niestety, przyznajemy bez bicia - nie potrafimy warzyć piwa, więc będziemy zachęcać wszystkich gości imprezy do odwiedzenia Gdańska i wypróbowania Szlaku Piwnego. Pora jest idealna, jako że już za 2 tygodnie zaczynają się wakacje, a dobrego piwa w Gdańsku nie brakuje! Nasze stanowisko będzie można odwiedzić w piątek i sobotę. Udzielimy informacji o Gdańsku, o Szlaku Piwnym, pomożemy wybrać najlepsze atrakcje. Zaplanowaliśmy też  konkursy – do wygrania 2 weekendy w hotelu Novotel Posejdon, poczęstunek w klubogalerii Bunkier i vouchery na Kartę Turysty.

Zapraszamy!

O festiwalu 

Historia Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa sięga 2010 roku. Festiwal Dobrego Piwa to obecnie największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych.