• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
To był weekend pełen atrakcji z Gdańską Organizacją Turystyczną!
W Gdańsku nie sposób się nudzić! W miniony weekend, 10-11 grudnia, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu. Słodki weekend z fontanną czekolady z gdańskiej fabryki Bałtyk, zwiedzanie miasta zabytkowym ogórkiem, questy śladem nowych figurek lwa Heweliona oraz atrakcje na stoisku Jarmarku Bożonarodzeniowego - zobacz relację z tych wyjątkowych wydarzeń.
A
A
data publikacji: 12 grudnia 2016 r.

Fontanna czekolady od ZPC Bałtyk
-Fontanna czekolady od ZPC Bałtyk
Fot. www.gdansk.pl

Czekoladowy weekend w GCIT

W sobotę od godziny 10:00 turyści i mieszkańcy miasta odwiedzali Gdańskie Centrum Informaji Turystycznej, aby skosztować owoców otoczonych pyszną, gdańską, płynącą czekoladą. Dlaczego Gdańską? Bo wyprodukowaną przez Zakład Przemysłu Cukierniczego Bałtyk. Fonntanna czekolady nie była jedyną atrakcją wydarzenia. Można było również rozsmakować się w słodyczach z linii "Słodki Gdańsk" i "Smak Tradycji" oraz kupić je jako wyjątkowe świąteczne prezenty. Na najmłodszych czekały kolorowanki z wizerunkiem najciekawszych artakcji miasta. Za pokolorowanie ich dzieci otrzymały słodki upominek, zestawy gdańskich gadżetów oraz vouchery na wstęp do Centrum Hewelianum. Dodatkowo, w nagrodę dla tych, którzy udali się ulicę dalej do Galerii Sztuk Różnych i okazali pomalowaną kolorowankę, czekało zdjecie z autografem słynnego fotografa Macieja Kosycarza.

"Ogórkiem" przez Gdańsk

Zwiedzający na pokładzie Jelcza 043
-Zwiedzający na pokładzie Jelcza 043
Fot. www.gdansk.pl

Wyjątkowym wydarzeniem był "spacer" autobusem Jelcz 043 z licenjonowaną przewodniczką PTTK. Uczetnicy mogli podziwiać zmiany jakie w ostatnim czasie zaszły w Gdańsku z narracją przewodniczki, jak również skorzystać z wyjątkowej okazji przejażdzki zabytkowym "ogórkiem". Zanim jednak wsiedli na pokład autobusu, spacerowali spod GCIT przez Długie Pobrzeże na Targ Rybny, gdzie czekał czerwony pojazd. Stamtąd trasa przebiegała przez Podwale Staromiejskie- Forum Gdańsk - Podwale Przedmiejskie – most wantowy- Głębokowodny Terminal Kontenerowy – Port Północny – Westerplatte – tunel pod Martwą Wisłą – Stadion Energa Gdańsk – aleja Jana Pawła II – przejazd przez Zaspę, Przymorze i Żabiankę do hali Ergo Arena – ul. Czyżewskiego – Aleja Grunwaldzka – Aleja Zwycięstwa – Wielka Aleja Lipowa – ul. 3 Maja – przystanek końcowy przy budynku LOT obok Bramy Wyżynnej. To drugi "spacer" zabytkowym Jelczem, który zorganizaowała Gdańska Organizacja Turystyczna. Takie inicjatywy cieszą się ogromną popularnością, niestety pojazd posiada ograniczoną liczbę miejsc. Dlatego też planujemy dla Państwa kolejne odsłony spacerów. Zachęcamy do regularnego śledzenia portalu.

Niedzielne questowanie

W związku z pojawieniem się w przestrzeni miasta nowych figurek lwa Heweliona Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała zwiedzanie Gdańska przy użyciu aplikacji mobilnych. Dla tych którzy przeszli całą trasę i odkryli hasło, czekały atrakcyjne nagrody: koszulki i kubki z wizerunkiem Heweliona oraz gdańskie słodycze. Więcej informacji o nowych, lwich mieszkańcach miasta dostępne tutaj.

Szef hotelu Kozi Gród serwuje mięsne przekąski
-Szef hotelu Kozi Gród serwuje mięsne przekąski
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Mięsne przekąski na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Jarmark Bożonarodzeniowy w pełni! Gdańska Organizacja Turystyczna jest tam również obecna, na stoisku nr 24. Tam również przygotowaliśmy wiele atrakcji. W sobotę był z nami szef kuchni Kozi Gród, który serwował przepyszne wędliny z przyhotelowej wędzarni, m.in. szynkę z dzika z sosem żurawionowym. Nie sposób było przejść obojętnie, nie kosztując tych wyjątkowych specjałów. 

Hotel Kozi Gród to również fundator głównej nagrody w jarmarkowym konkursie Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Każdy kto wziął w nim udział miał szansę wygrać pobyt w tym urokliwym miejscu. Poza tym nagrodami były vouchery na napoje do resturacji Eliksir, Gdański Bowke czy Browarnia. Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

 Zobacz fotolerację z wydarzeń!