• 1.2 ºC  / 34.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Trzecia edycja Amber Fest już w sobotę 9 września!
Stało się już tradycją, że na początku września przy Stadionie Energa Gdańsk, mieszkańcy Trójmiasta i turyści spotykają się na Pomorskim Święcie Piwa. Bogaty program wydarzenia to całodzienna rozrywka w postaci koncertów, atrakcji i konkursów, a także festynu dla dzieci. Uczestnicy biorą udział w uczcie produktów regionalnych. Organizatorami Amber Fest są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wejście na teren Amber Fest jest bezpłatne. Tegoroczny festiwal będzie zlokalizowany na Parkingu P3, czyli od strony Amber Expo.
A
A
data publikacji: 21 sierpnia 2017 r.

Amber Fest
-Amber Fest
Fot. Arena Gdańsk Operator

W sobotę 9. września bramy Stadionu Energa Gdańsk zostaną otwarte o godzinie 11.00 rozpoczynając tym samym święto dla całych rodzin. Przygotowano liczne atrakcje i animacje dla dzieci. Otwarta zostanie bezpłatna strefa gier i zabaw z dmuchańcami oraz przeprowadzone zostaną liczne konkursy z nagrodami. Także i w tym roku na terenie imprezy znajdziemy kilkadziesiąt stoisk z regionalnymi potrawami Kaszub, Kociewia, Żuław i nie tylko. Dodatkowo zaplanowano pokazy live cooking oraz warzenia piwa. Otwarta będzie także FUN ARENA – największe centrum rozrywki na Pomorzu. Pierwszą część pikniku rodzinnego prowadził będzie Michał Turek.

O godzinie 16.30 nastąpi uroczyste odszpuntowanie beczki, rozpoczynając tym samym oficjalnie festiwal piwa, który poprowadzi Wojciech Tremiszewski. Na żywo wystąpią: zespół LAYO, MITRA oraz Maciej Borowicz – wokalista i kompozytor, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który brał udział w m.in.: musicalu "The Witness", programie "Droga do gwiazd", koncertach telewizyjnych. Maciej jest frontmanem formacji Hopkele i Deadly Plants. Od 22.00 do północy będzie można bawić się na DJ-party.

Amber Fest
-Amber Fest
Fot. Arena Gdańsk Operator

Amber Fest to doskonała okazja do spróbowania większości piw z Browaru Amber. Z okazji Pomorskiego Święta Piwa, browar uwarzy specjalne piwo w serii Po Godzinach, będzie też prezentował nowe piwa, które w tym roku pojawiły się w ofercie.

- Podczas AMBER FEST staramy się zawsze pokazać jak najszerszą ofertę piw z naszego browaru. W tegorocznej edycji będą to m.in.: Pszeniczniak, APA, Koźlak, Grand Imperial Porter, Złote Lwy, Amber Czarny Bez oraz specjalnie uwarzone na okazję imprezy piwo marcowe. Jest to tradycyjny styl mocno związany z imprezami piwnymi – mówi Marek Skrętny Dyrektor marketingu w Browarze Amber. 

Warte uwagi są odbywające się podczas AMBER FEST, wydarzenia piwne. Tradycyjnie już przeprowadzimy pokazy warzenia piwa. Podczas całego dnia będzie można dowiedzieć się więcej o składnikach i o samym rzemiośle piwowarskim. Doświadczeni piwowarzy domowi udzielą instrukcji jak uwarzyć pierwsze piwo w domu. AMBER Fest to także świetna okazja do tego aby łączyć różne style piwne z bogactwem regionalnej kuchni – dodaje Marek Skrętny

Rok do roku, rozwijamy ofertę produktów regionalnych i atrakcji dla uczestników Amber Fest. Dlatego na drugiej edycji frekwencja przekroczyła tę z pierwszego Amber Fest, a w tym roku mamy nadzieję na pobicie kolejnego rekordu pod względem liczby uczestników – mówi Dawid Szpinek, Dyrektor ds. Marketingu i Imprez Masowych, Stadion Energa Gdańsk. – Nic nie łączy ludzi tak, jak wspólne spędzanie czasu, wspólne biesiadowanie. Razem z Browarem Amber zadbamy o dobrą atmosferę wydarzenia.

MAPA AMBER FEST (5.08 MB)

Partnerami wydarzenia są: PEPSI, Port Service, Piekarnia & Cukiernia Andrzej Szydłowski.

Patronat honorowy nad Amber Fest objęli: Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.

Patronami medialnymi zostali: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza oraz Co Jest Grane.