• 17.2 ºC  / 62.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Garmin Ultra Race 2018!
Grudniowa rywalizacja podczas pierwszej edycji zawodów Garmin Ultra Race w Trójmieście zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do tej pory do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 1300 zawodników, a zapisy na wszystkie dystanse nadal trwają! 8 grudnia biegacze zmierzą się z trasami wytyczonymi w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.
A
A
Data modyfikacji: 25 stycznia 2019 r.W ramach Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 52 km (+1160/-1160 m), i 85 km (+1750/-1750 m) poprowadzone przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz 27 km (+590/-590 m) i 11 km (+240/-240 m) w Lasach Oliwskich – stanowiących południową część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zadrzewienie terenu przekracza 95%, a cechą charakterystyczną są doliny o nachyleniu zboczy do 40%!

Kolejny raz zawodom pod szyldem Garmin Ultra Race przyznano punkty ITRA. W rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego 4 punkty będzie można uzyskać pokonując dystans 85 km, 3 punkty będą do zdobycia na dystansie 52 km, a 1 punkt na 27 km. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Ultra Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). Start i meta zawodów będą zlokalizowane przy ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego). 

Zawodnicy będą mieli doskonałą okazję do rywalizowania na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – położenie tak dużego cennego przyrodniczo obszaru, bezpośrednio na styku z dużą aglomeracją miejską stanowi ewenement na skalę Polski. W odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowanie terenu mocno przypomina krajobraz górski i tym samym jest to miejsce wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Trójmiejski Park Krajobrazowy to środowisko chłodnych północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Na terenie Parku funkcjonuje 10 rezerwatów przyrody oraz 167 pomników przyrody. 

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race 2018 cały czas trwają! Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/ultraracepl/.


Organizatorami zawodów są: Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.