• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Visitgdansk #mannequinchallenge. Kto podejmie rękawicę?
Co mają wspólnego Cristiano Ronaldo, Hillary Clinton i Gdańska Organizacja Turystyczna?
A
A
data publikacji: 29 grudnia 2016 r.

Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przyłączyć się do popularnej ostatnio w mediach społecznościowych zabawy #mannequinchalange. Wyzwanie postawiła trzem innym organizacjom turystycznym w Polsce. Czy ktoś podejmie próbę ?

"Czelendże" [z ang. challenge czyli wyzwanie] podbijają internet. Najpierw tańczyliśmy do "Harlem Shake", następnie w słusznej sprawie polewaliśmy się lodowatą wodą, teraz internet zastyga w bezruchu. Mannequin Challenge przyciąga coraz więcej ludzi, w tym celebrytów. Wszystko zaczęło się od uczennicy, która na Twitterze udostępniła filmik na którym jej koledzy ze szkoły zastygają jak manekiny. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź internetu. W zabawie wzięło udział już bardzo wiele znanych osób: muzycy, sportowcy, celebryci, w tym Adele, Cristiano Ronaldo czy Hillary Clinton. Im więcej osób i większe wyzwanie tym szybciej bije licznik polubień.

Gdańska Organizacja Turystyczna również postanowiła podjąć manekinowe wyzwanie. Film przedstawia pracowników w ich codziennym otoczeniu. Jednak nie spodzewajcie się nudnych kadrów zza biurka. Sceny pokazują przerysowane sytuacje, które są nieodłącznym elementem ich pracy.

Już podczas kręcenia materiału powstał pomysł, aby do zabawy zachęcić także inne organizacje turystyczne. Czy Polska Organizacja Turystyczna, Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna podejmą wyzwanie? Przekonamy się wkrótce.

Zobacz film: