• -0.6 ºC  / 31.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
XV Międzynarodowy Kongres Drogowy za nami
Łącznie 800 osób wzięło udział w rozpoczętym 20 lutego w AmberExpo, Międzynarodowym Kongresie Drogowym. Do Gdańska przybyło łącznie blisko 800 delegatów, m.in. z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, ale także z tak odległych krajów jak Chiny czy Japonia.
A
A
data publikacji: 21 lutego 2018 r.

Pług odśnieżny
-Pług odśnieżny
Fot. B. Barski/GOT

Program kongresu wypełniły zagadnienia dotyczące wyzwań, jakie stawia przed branżą zima. Trudne warunki, uszkodzenia dróg, odśnieżanie i sprzęt odśnieżający oraz wpływ, zmiany i prognozowanie pogody – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone podczas paneli.

O wadze wydarzenia świadczy nie tylko ilość uczestników i fakt, że niektórzy pokonali kilkanaście  tysięcy kilometrów, aby do nas przyjechać, ale także udział znakomitych gości, takich jak m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Dyrektor Generalny GDDKiA Wojciech Kowalewski oraz Prezes Światowego Stowarzyszenia Drogowego (PIARC) Claude Van Rooten.

Kongresowi towarzyszyły targi branżowe – można tam było znaleźć najnowsze technologie pomagające w zapewnieniu zimowego utrzymania dróg na odpowiednim poziomie. Największe wrażenie zrobiły tradycyjnie liczne pługi odśnieżne, które można było podziwiać podczas wydarzenia.

Dodajmy, że takie właśnie maszyny zmierzyły się w czwartek 22 lutego w widowiskowych zawodach pługów odśnieżnych. Kierowcy z kilkunastu krajów Europy (w tym oczywiście z Polski) wzięli udział w takich konkurencjach jak slalom, odśnieżanie na czas czy odpowiednie spychanie śniegu (ze względu na pogodę reprezentowanego przez opony). Wszystko na parkingu przy stadionie Energa Gdańsk.

Szczegóły dotyczące programu zakończonego Kongresu i zawodów pługów można znaleźć TUTAJ.

Gdańska Organizacja Turystyczna miała przyjemność być partnerem tego międzynarodowego wydarzenia. Uczestnicy Kongresu otrzymali nasz produkt - Welcome Packi. Zapewniliśmy również specjalne stoisko, gdzie uczestnicy mogli odpocząć oraz zasięgnąć informacji o Gdańsku, a także otrzymać materiały o naszym mieście. Meble do strefy „chill out” zapewnił nasz partner – MAGNETIC GROUP, któremu serdecznie dziękujemy.

Partner GOT - Magnetic Group zapewnił meble do strefy relaksu
-Partner GOT - Magnetic Group zapewnił meble do strefy relaksu
Fot. Magnetic Group

O Kongresie

Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy PIARC oraz towarzyszące mu targi branżowe są jednym z najważniejszych i największych wydarzeń branży drogowej na świecie. Kongres organizowany jest w cyklu czteroletnim przez Światowe Stowarzyszenie Drogowe (PIARC) od 1969 roku. Za każdym razem wydarzenie to odbywa się w innej części świata.