European Best Destination
  • -1 ºC / 30.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
W weekend rządziły dzieciaki!
Wprawdzie oficjalnie Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, ale Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przedłużyć to super-fajne święto. I tak, 11 czerwca ruszyliśmy razem z blisko 50 dzieciakami na poszukiwanie gdańskich lwów.
A
A
data publikacji: 12 czerwca 2017 r.

Zainteresowanie spacerem było ogromne!
Zainteresowanie spacerem było ogromne!
Fot. Bartłomiej Barski

Wstępnie spodziewaliśmy się około 25 młodych odkrywców, więc nasze zdziwienie było naprawdę duże kiedy zapisało się blisko 2 razy więcej osób! Jednak nie od dziś wiadomo – im więcej tym weselej i utworzyliśmy 2 grupy.

Raźno ruszyliśmy spod Bramy Wyżynnej, a jako że w Gdańsku lwich akcentów nie brakuje, to nie musieliśmy długo czekać na pierwsze odkrycie.  Dzieciaki bardzo chętnie włączyły się do wspólnej zabawy – było wesoło, śmiesznie i ciekawie. Dowiedzieliśmy się gdzie znaleźć lwy – dlaczego jedne z nich prezentują się jak na króla zwierząt przystało, a inne leniwie wylegują się lub nawet ziewają.

Do tego kilka informacji o Fontannie Neptuna, Bramie Zielonej i Ratuszu Głównego Miasta. Teraz gdańskie lwy nie mają już przed młodymi odkrywcami tajemnic, a my zachęceni ogromnym entuzjazmem uczestników wyprawy, już myślimy nad zorganizowaniem kolejnej.

Do zobaczenia na szlaku!