• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
W weekend rządziły dzieciaki!
Wprawdzie oficjalnie Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, ale Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przedłużyć to super-fajne święto. I tak, 11 czerwca ruszyliśmy razem z blisko 50 dzieciakami na poszukiwanie gdańskich lwów.
A
A
data publikacji: 12 czerwca 2017 r.

Zainteresowanie spacerem było ogromne!
-Zainteresowanie spacerem było ogromne!
Fot. Bartłomiej Barski

Wstępnie spodziewaliśmy się około 25 młodych odkrywców, więc nasze zdziwienie było naprawdę duże kiedy zapisało się blisko 2 razy więcej osób! Jednak nie od dziś wiadomo – im więcej tym weselej i utworzyliśmy 2 grupy.

Raźno ruszyliśmy spod Bramy Wyżynnej, a jako że w Gdańsku lwich akcentów nie brakuje, to nie musieliśmy długo czekać na pierwsze odkrycie.  Dzieciaki bardzo chętnie włączyły się do wspólnej zabawy – było wesoło, śmiesznie i ciekawie. Dowiedzieliśmy się gdzie znaleźć lwy – dlaczego jedne z nich prezentują się jak na króla zwierząt przystało, a inne leniwie wylegują się lub nawet ziewają.

Do tego kilka informacji o Fontannie Neptuna, Bramie Zielonej i Ratuszu Głównego Miasta. Teraz gdańskie lwy nie mają już przed młodymi odkrywcami tajemnic, a my zachęceni ogromnym entuzjazmem uczestników wyprawy, już myślimy nad zorganizowaniem kolejnej.

Do zobaczenia na szlaku!