• 11.3 ºC  / 52.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wakacje zaczynają się na Stadionie Energa Gdańsk!
Już 17 czerwca, na najbardziej rozpoznawalnym obiekcie sportowym Pomorza – Stadionie Energa Gdańsk, odbędzie się Festyn Rodzinny „Początek Wakacji”. Teren wokół stadionu wypełni się atrakcjami dla młodszych i starszych. Będzie to także dzień otwarty stadionu. Czy może być lepszy sposób na rozpoczęcie wakacji?
A
A
Data modyfikacji: 19 września 2018 r.

 

Większość atrakcji skupi się  przy wejściu na stadion od strony FUN ARENY. Festiwal rusza o 11.00 i potrwa do godziny 17.00. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

Zaplanowano m.in.  Ścieżkę Przygody – grę, na trasie której znajdą się różnorodne wyzwania sportowe i zadania z dziedzin tj. m. in.: kultura, sztuka, czy nauka. Za prawidłowo wykonane zadanie dzieci otrzymają pieczątki, na podstawie których będzie można zdobyć nagrodę główną.

Na scenie przy Stadionie oglądać będzie można występy artystyczne gdańskich zespołów dziecięcych, animacje naukowe i eksperymenty, pokazy klubów sportowych oraz brać udział w konkursach z nagrodami. Rodzice znajdą na terenie wydarzenia stoiska edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, czy zdrowia, a najmłodsi ucieszą się zapewne z wielkich dmuchańców.

Tradycyjnie, festyn dla dzieci odbywający się w czerwcu to także dzień otwarty Stadionu – w tym roku odbędzie się po raz dziewiąty. Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć bursztynowej korony od środka, udostępniona będzie bezpłatnie trybuna żółta.

- Bardzo cieszymy się, że z naszymi partnerami możemy i w tym roku zorganizować wydarzenie dla dzieci z Pomorzamówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. Z doświadczenia wiemy, że przyjeżdżają do nas rodziny z całego województwa, choć najwięcej gości pochodzi z Gdańska. Jak co roku pracujemy nad tym, aby atrakcje były różnorodne i odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, a jednocześnie wierzymy, że rodzice i opiekunowie też będą się u nas dobrze bawić!

Organizatorem wydarzenia jest operator Stadionu Energa Gdańsk – Arena Gdańsk Operator, partnerem strategicznym – Grupa GPEC, a partnerem wspierającym InvestGDA.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Radio ESKA, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki i gdansk.pl. Goście przyjeżdżający na wydarzenie mogą parkować na parkingu P5. Opłata będzie pobierana według stawek obowiązujących w przystadionowych parkometrach.