• 1.7 ºC  / 35.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wakacyjna podróż po Europie z aparatem? Aplikuj na "Road Trip”!
Projekt "Road trip" to najnowszy pomysł Dyrektoriatu Generalnego Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej. Ośmioro zwycięzców z całej UE wiosną-latem 2018 roku wyruszy w podróż na czterech europejskich trasach (bałtycka, śródziemnomorska, dunajska i atlantycka).
A
A
data publikacji: 01 lutego 2018 r.

Czas na przygodę życia!
-Czas na przygodę życia!
Fot.

Cztery duety podróżować będą po Europie głównie minibusem, ale i pociągiem, rowerem czy statkiem. Na ich drodze wiele atrakcji - zwiedzą okoliczne zabytki, dzięki kuchni i spotkaniom z mieszkańcami doświadczą lokalnego klimatu, odkryją europejskie projekty danego regionu, dotrą do nieznanych wcześniej miejsc i krajobrazów. Uczestnicy projektu będą mieli jedno zadanie - dzielić się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Końcowym rezultatem projektu będzie film dokumentujący cztery niesamowite podróże oraz alternatywny przewodnik po Europie ("Europa na uboczu").


Osoby zainteresowane udziałem w konkursie gorąco zachęcamy. Wystarczy nagrać 60-sekundowy film, w którym kandydat opowiada, dlaczego to właśnie on/ona powinien zostać wybrany do projektu.

Przed podróżą jeszcze jedna niespodzianka - warsztat przygotowawczy i szereg atrakcji w Brukseli (pod koniec marca 2018).


Termin składania aplikacji mija 11 lutego. Więcej informacji tutaj.

Trzymamy kciuki za pomorskich śmiałków !