• 0.1 ºC  / 32.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Walentynki last minute!
14 lutego to święto miłości. A Gdańsk to niezwykle romantyczne miasto, dlatego warto pomyśleć jak spędzić ten wyjątkowy wieczór właśnie wśród urokliwych zakamarków miasta.
A
A
data publikacji: 14 lutego 2018 r.

Poznajcie się w Gdańsku
-Poznajcie się w Gdańsku
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Pamiętajmy jednak, że kocha się przez cały rok, nie tylko od święta!

Kochać można na wiele sposobów, zakochać można się w drugiej osobie, ale też w pięknie miasta – i to właśnie Gdańsk jest najlepszym do tego miejscem. Może więc w walentynkowy wieczór będziecie mieli ochotę na romantyczny spacer? Podążajcie śladami zakochanych, odwiedźcie Dwór Młynarzy, Most Miłości czy ul. Mariacką – to idealne miejsca na randkę w centrum miasta. Więcej możecie przeczytać tutaj

Dla tych, którzy nie lubią spacerować, będzie jeździł specjalny, walentynkowy tramwaj – na pewno go rozpoznacie, będzie cały oklejony serduszkami. Tramwaj będzie kursował 14 lutego od 10:00 do 16:00 pomiędzy pętlą na Strzyży a pętlą na Siedlcach.

A może romantyczna kolacja przy świecach w zaciszu jednej z gdańskich restauracji? Ofert nie brakuje, jednak którą z nich wybrać… Polecamy kilka z opcji, jednak decyzja należy do Was. Tak więc o romantyczny nastrój na pewno zadba w walentynkowy wieczór restauracja Senso w hotelu Scandic – podobno magiczna atmosfera gwarantowana. Również w Hotelu Kozi Gród, Bartan, Haffner, Wolne Miasto, Mercure Posejdon. Zaskakujące i oryginalne menu przygotowali również szefowie kuchni w Eliksirze, restauracji Cała Naprzód i w restauracji Mercato w Hotelu Hilton.

Walentynki w Hard Rock Cafe
-Walentynki w Hard Rock Cafe
Fot. Hard Rock Cafe

Jak wieczór z muzyką na żywo to tylko w Hard Rock Cafe, gdzie zagrają DuoAcoustic. Musicie tam być! A w Teatrze Szekspirowskim „One Man Band”, czyli multiinstrumentalista jazzowy Michał Sołtan. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Michał Sołtan
-Michał Sołtan
Fot. Gdański Teatr Szekspirowski

Dla zakochanych o mocnych nerwach, dla których Walentynki są przez cały rok, a 14 lutego chcą bawić się inaczej niż wszyscy propozycje na ANTY-Walentynki przygotowało Multikino, które 16 lutego zaprasza na Noc Horrorów. Tego dnia nieźle się przestraszycie… Ale dlatego musicie pójść tam z ukochanym/ukochaną, żeby mieć się za kimś schować.

Na AntyWalentynki (14 lutego) zaprasza też PG4, które serwować będzie pyszne przekąski i jeszcze lepsze piwo (lub jeżeli ktoś woli – wino). Zabierzcie rodzinę, znajomych i bawcie się dobrze!