• 12.5 ºC  / 54.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Walentynki w Gdańsku… na bursztynowo
Czy bursztyn sprzyja miłości? Czy ma właściwości korzystne dla serca? O tym przekonają się pary odwiedzające 14 lutego 2022 roku gdańskie Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. W dzień wolnego wstępu muzealnicy przygotowali dla zakochanych drobne upominki.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
serce bursztynowe2

 

Nowe Muzeum Bursztynu otworzono 24 lipca 2021 roku. Do tej pory odwiedziło je około 90 tys. gdańszczanek, gdańszczan oraz turystów z Polski i Świata. W nadchodzące święto zakochanych muzealnicy zapraszają pary na randkę wśród burszynu, którą umili drobny upominek.

Serca z bursztynu i z nutką dizajnu

W poniedziałek, 14 lutego, 100 par, które odbierze darmowy bilet wstępu na sale wystawowe, otrzyma serduszko wykonane ze bursztynu bałtyckiego oraz srebra próby 925.

W sklepie na poziomie „0” będą również dostępne „Hot Heart”. Zaprojektowane przez Oskara Ziętę metalowe serce nabiera pełnego kształtu po wypaleniu w domowym piekarniku w temperaturze 240 stopni Celsjusza. Dizajnerski gadżet – ozdobę domu – można nabyć w cenie 230 złotych.

Udanej bursztynowej randki. We dwoje! 

W dniu 14 lutego przypada dzień wolnego wstępu do Muzeum Bursztynu. Oddział Muzeum Gdańska będzie czynny w godz. 10.00-16.00. Ostatnie wejście na sale wystawowe jest możliwe na godzinę przed zamknięciem.

Informacje o godzinach otwarcia znajdują się na stronie internetowej Muzeum Gdańska.