• 13.4 ºC  / 56.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk
Od 11 lipca rusza akcja Weekendowa Strefa Aktywności. W każdą sobotę i niedzielę wakacji gdański stadion zaprasza rodziny, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu.
A
A
Data modyfikacji: 15 lipca 2020 r.
Weekendowa strefa aktywności plakat 1

 

Weekendowa Strefa Aktywności to świetny sposób na wakacje w mieście. Co weekend na mieszkańców i turystów odwiedzających Stadion Energa Gdańsk od godziny 11:00 do 17:00 będą czekały nowe atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. dmuchańce dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, fotobudkę, żywą maskotkę oraz zajęcia sportowe. Na głodnych czeka wspólne grillowanie i drobne przekąski.

W ramach Weekendowej Strefy Aktywności warto odwiedzić też stadionową Fun Arenę, czyli największy park rozrywki na Pomorzu. Na ponad 9 tys. m2 przestrzeni znajduje się m.in. skatepark, escaperooms, bajeczny plac zabaw dla dzieci, świetnie zaaranżowana przestrzeń do pojedynku na laserowy paintball lub łuki,
a także Movement Arena, gdzie można uprawiać m.in. parkour, kalistenikę czy taniec. Na zewnątrz czekają bungiee oraz gokarty, w tym tandemowe, na których można jeździć z dziećmi. Fun Arena jest czynna codziennie do 21:00 (plac zabaw do 20:00). W jej ofercie możemy też znaleźć zwiedzanie bursztynowego Stadionu z przewodnikiem oraz wejście na wyjątkowy punkt widokowy, który znajduje się 30 metrów nad murawą. Te atrakcje są czynne do 18:00. Wszystkie punkty parku rozrywki wdrożyły nowe zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Turniej Piłkarski podczas Weekendowej Strefy Aktywności (18-19.07.2020)!

18 i 19 lipca w godz. 11:00 – 17:00 ponownie zapraszamy na Weekendową Strefę Aktywności przy FUN ARENIE na Stadionie Energa Gdańsk! I spieszymy z informacją, że w jej ramach odbędą się turnieje piłkarskie dla małych (sobota) i dużych (niedziela).

Byliście z nami w poprzedni weekend? Jeśli tak, to zapraszamy na więcej, a jeśli nie, to koniecznie musicie to zmienić. Czeka na Was prawdziwa #MocWrażeń.

Będziemy kontynuować podniebne wędrówki latawców oraz obserwować jak wysoko i jak długo utrzymywać się będą bańki mydlane. W programie już na stałe znalazły się uwielbiane przez dzieci dmuchańce.

O 11:00 pod FUN ARENĄ meldują się miłośnicy małych kółek na warsztaty rolkarskie z Roll4All, a jeśli interesują Was cztery kółka to…zabawę urozmaici wóz strażacki w stylu retro!

Więcej informacji o Weekendowej Strefie Aktywności i Fun Arenie wraz z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie www.stadionenerga.pl.

Wydarzenie jest częścią akcji #CzasNaGdańsk.