• 12.3 ºC  / 54.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wielka Szama w Gdańsku już 2 i 3 kwietnia
Wielka Szama to największy zlot foodtruckowy w Trójmieście. Na wydarzenie przyjeżdżają mobilne restauracje z całej Polski, a już na miejscu przygotowują dania inspirowane kuchniami z różnych zakątków globu. Na gości festiwalu, na Placu Zebrań Ludowych czekają 2 i 3 kwietnia także liczne atrakcje dodatkowe.
A
A
Data modyfikacji: 29 marca 2022 r.
Gdańsk Wielka Szama

 

W kolejnej edycji Wielkiej Szamy wezmą udział food trucki, które są dobrze znane mieszkańcom Gdańska, ale też takie, które do miasta przyjadą po raz pierwszy. Miłośnicy smaków azjatyckich będą mogli wybierać wśród bułeczek baozi i wyraziście doprawionych makaronów z woka. Fanów ostrości zadowolą meksykańskie quesadille i tacos. Z kolei amatorzy kuchni europejskiej będą mogli próbować włoskiej pizzy, gruzińskich chinkali i węgierskich langoszy i kołaczy.  Pojawią się nowości takie jak ukraińskie pielmieni, krymsko-tatarskie czebureki i bagietki ze szwajcarskim serem raclette. Nie braknie też streetfoodowych klasyków, takich jak burgery, zapiekanki, hot dogi i belgijskie frytki.

Na deser polecane są hiszpańskie churrosy ze słodkimi dodatkami i kołacze – węgierskie ciastka kominkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Żeby móc spróbować jak najwięcej różności, zalecane jest przyjście ze znajomymi lub rodziną.

Poniżej prezentowana jest pełna lista food trucków:

Pan Baozi – chińskie bułeczki z baozi
Raclette – bagietki ze szwajcarskim serem
Churros Amigos – hiszpańskie pączki churros
Gruzin – specjały kuchni gruzińskiej
Czebureki – krymsko tatarskie pierogi
Surf Burger – burgery
Wheel Meal – kuchnia tex-mex
Węgierska Fabryczka - langosze
Wok Gang – makarony z woka
Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
Food B. Good – hot dogi
Falconeri Pizza - pizza
Świnki Trzy – kanapki z szarpaną wieprzowiną
Bella Cafe - kawa
Zebra Burger – burgery
Wrap Queen - wrapy
Arizona Pastrami – kanapki z pastrami
Jack Burger – burgery
Food Cab – zapiekane buły
Słodka Fabryczka – węgierskie ciastka kominkowe
Dos Amigos – kuchnia meksykańska
Los Santos Bar – kuchnia międzynarodowa
Chinkali – gruzińskie pierogi
Corn dogi z drogi – parówki w cieście kukurydzianym
Rico Truck - pizza
Wół i krowa – burgery
Food truck u kibica – kanapki z szarpaną wieprzowiną, hot dogi
Migrand Fodd Truck – pastrami
Para Buch – pierożki dim sum

Doznania kulinarne to nie wszystko. Organizatorzy przygotowali liczne strefy dodatkowe.
Wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas na wiosenne porządki w szafach. Na Wielkiej Szafie będzie można wymienić lub sprzedać swoje ciuchy i akcesoria. Kupujący będą mogli znaleźć nietuzinkowe perełki.

Najmłodsi będą mogli oddać się czystemu szaleństwu na Hopli Fest – wielkim festiwalu dmuchańców. Do ich dyspozycji będą atrakcje z ulubionymi postaciami z bajek, tory przeszkód i szalony eliminator. Na tym ostatnim także starsi będą mogli spróbować swoich sił.

Dorośli uczestnicy ponownie będą mogli wziąć udział w piwnych quizach i zawodach w Strefie Piwa Regionalnego – Po Godzinach. Prowadzący wyjaśnią także, które piwo najbardziej pasuje do wybranych dań z food trucków! Na miejscu będzie można spróbować tych połączeń.

Po raz kolejny miłośnicy jedzenia będą mogli pokazać swoje wielkie serca. Na Wielkiej Szamie odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt Sopotkowo.

Ponadto duzi i mali mogą odkryć zagadki ukryte w grze terenowej, a dorośli spróbować swoich sił w zawodach jedzenia na czas. W trakcie oczekiwania na jedzonko odpocząć będzie można w strefie chilloutu.

Zapowiada się weekend pełen atrakcji i smaku. Na stronie wydarzenia można znaleźć więcej informacji o poszczególnych wystawcach i wziąć udział w konkursach:
facebook.com/events/378065760358542

Co? Wielka Szama w Gdańsku
Kiedy? 2 i 3 kwietnia
O której? Sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Gdzie? Plac Zebrań Ludowych
Wstęp? WOLNY!

Organizator:
Festiwal Smaków Food Trucków