• 17.9 ºC  / 64.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wielki finał Wyścigu po Zdrowie w Gdańsku
Inauguracyjny sezon Wyścigu po Zdrowie dobiega końca. W ostatni weekend września rodzinny piknik odwiedzi Gdańsk. Wszystkich miłośników zdrowego i aktywnego stylu życia zapraszamy do Forum Gdańsk, w dniach 28-29 września.
A
A
Data modyfikacji: 26 września 2019 r.

Gdańsk to miasto niezwykle otwarte i przyjazne rowerzystom, a zarazem bardzo bliskie Tour de Pologne. To właśnie w Gdańsku rozpoczął się szczególny, 71. Tour de Pologne UCI World Tour, rozgrywany w 25-lecie wolnej Polski. Szczególny z jeszcze jednego powodu – zwycięstwo w wyścigu odniósł wówczas Rafał Majka. Miłośnicy rowerów mogli liczyć w Gdańsku także na imprezy dla amatorów – Maratony Rowerowe, czy wyścigi szosowe Lang Team Race. Tym razem gdańszczan odwiedzi impreza wyjątkowa – Wyścig po Zdrowie, który czerpie z kolarskich aktywności Lang Team i wspólnie ze Sponsorem Głównym Carrefour zachęca do zdrowego i aktywnego życia. 

Dlatego też warto zajrzeć do specjalnego showroomu Carrefour, w którym każdy chętny będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat zdrowej żywności. Dowiedzieć, a także poznać oryginalne produkty, ciekawe przepisy i posmakować jedzenia ze zdrowej półki. Mobilna przychodnia Medicover zaprasza z kolei na bezpłatne badania profilaktyczne – między innymi badanie poziomu cukru, cholesterolu, analizę składu ciała. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Każdy rowerzysta dowie się również jak uniknąć kolarskich kontuzji i mieć odpowiednią pozycję na rowerze. 

Z taką wiedzą można spróbować sił w strefie wyzwań, w której na kolarskich trenażerach będzie można wziąć udział Grand Prix Wyścigu po Zdrowie lub pobić czas Czesława Langa. Będzie także Mikro Tour de Pologne, czyli wyjątkowy wyścig na trenażerach ze specjalną makietą z mikro kolarzami. O tych, którzy odnosili największe zwycięstwa będzie można dowiedzieć się z mobilnego muzeum Tour de Pologne, w którym drogocenne pamiątki przeplatają się z nowoczesnymi prezentacjami opisującymi nasz narodowy wyścig i historię polskiego kolarstwa. O każdy rower zadbają specjaliści Soudal na swoim stoisku, a w strefie Polskiego Czerwonego Krzyża będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. 

Główne atrakcje pikniku Wyścig po Zdrowie

  1. Muzeum Tour de Pologne 

Mobilne muzeum Tour de Pologne to pierwszy tego typu projekt na świecie, który powstał z okazji 90-lecia naszego narodowego wyścigu. Na niewielkiej przestrzeni udało się zgromadzić wyjątkowe eksponaty obrazujące wspaniałą historię kolarstwa w Polsce i związków z historią naszego kraju. W muzeum znajdują się oczywiście rowery, m.in. pierwszy rower na ziemiach polskich, który w 1867 roku trafił z Paryża do Lwowa. Jest również rower, na którym Czesław Lang zdobył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, a także nowoczesna konstrukcja Colnago, legendarnej włoskiej marki,

W mobilnym muzeum TdP zobaczycie też historyczne czołówki “Przeglądu Sportowego”, archiwalne zdjęcia z międzywojnia, plakaty dokumentujące kolejne edycje wyścigu, a także współczesne galerie, zwiastuny i koszulki.

Więcej informacji, wypowiedzi i opinii nt. muzeum pod linkiem:  http://wyscigpozdrowie.pl/mobilne-muzeum-tdp/ 

  1. Mikro Tour de Pologne Amatorów 

Zastanawiasz się jak wygląda rywalizacja w największym kolarskim wyścigu dla amatorów? Przedsmakiem tego może być Mikro Tour de Pologne Amatorów, w którym będziesz mógł rywalizować z najlepszymi, pobijać rekordy i ścigać się na trenażerach. A wszystko zobaczysz na specjalnej makiecie Mikro Tour de Pologne. Tak szybko jak z rodziną lub znajomymi będziesz jechał rowerem, tak szybko mikrokolarz poruszczać się będzie na makiecie. Kto dojedzie pierwszy na metę?  Dla najlepszych przewidziano nagrody!

  1. Mobilna przychodnia Medicover

W mobilnej przychodni każdy chętny może sprawdzić swój stan zdrowia. Zapraszamy wszystkich na badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru, badanie krwi, wzroku oraz badania spirometryczne. Wszystkie badania są oczywiście darmowe!

Szczegóły bezpłatnych badania profilaktycznych z Medicover znajdziecie: http://wyscigpozdrowie.pl/bezplatne-badania-profilaktyczne-z-medicover/

  1. Mobilny Showroom Carrefour 

To specjalna strefa, w której możecie przekonać się na czym polega Act For Food, czyli ogólnoświatowy program, który realizuje Carrefour – sponsor główny „Wyścigu po Zdrowie”. W centralnym punkcie showroomu znajdą się stanowiska z degustacją zdrowej żywności. W showroomie znajdzie się również kalkulator BMI i kalorii oraz kącik z konsultacjami naszych ekspertów dotyczącymi diety i zdrowego żywienia. Z kolei korzystając z multimedialnego stanowiska będzie można znaleźć przepisy pełnowartościowe i smaczne potrawy.

  1. Strefa Wyzwań 

W tym miejscu możesz zmierzyć się z rekordem Czesława Langa podczas jazdy na trenażerach, wziąć udział w wyścigu mini rowerków i wystartować w Wyścigu po Zdrowie na trenażerach. Wielkie emocje i wspaniała zabawa gwarantowane!