• 17.7 ºC  / 63.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wielkie otwarcie centrum Padbox
Już 14 i 15 maja br. w Gdańsku na błoniach bursztynowego stadionu – Polsat Plus Arena Gdańsk – otwarty zostanie Padbox, pierwsze centrum do uprawiania padla i padbola w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premierowy turniej padla.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
pad2

 

Padel to młoda dyscyplina sportu pochodzenia meksykańskiego. Przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Ściany są istotnym elementem rozgrywki; znajdują się dookoła graczy, a nie – tak jak w squashu – naprzeciw. Na ten moment padel to drugi najpopularniejszy sport w Hiszpanii i Szwecji.

– Na pierwszy rzut oka, padel może przypominać grę w tenisa lub squasha, jednak zasady rozgrywki nieco się różnią. Mecz toczy się na specjalnych kortach, obudowanych stalowo-szklanymi ścianami. Dopuszczalne jest używanie szklanych elementów konstrukcji w grze, ale tylko po wewnętrznej stronie kortu – tłumaczy Maciej Ignaciuk, prezes Padbox sp. z.o.o. Do dyspozycji graczy oddajemy 3 korty do padla.

Natomiast padbol to druga dyscyplina, którą będzie można uprawiać w nowopowstałym centrum Padbox.  Sport ten łączy elementy siatkówki i piłki nożnej. Zawodnicy mogą uderzać piłkę głową, nogami i przyjmować podania na klatkę piersiową. Elementem gry są również stalowo-szklane ściany. Otwierane boisko to pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

– Obie dyscypliny sportu, tj. padel i padbol, zyskują coraz większą popularność w Polsce, natomiast miejsc do gry jest jeszcze bardzo niewiele. Pracowaliśmy od miesięcy nad tym, aby to zmienić – dodaje Ignaciuk. Teraz mieszkańcy Gdańska mają do dyspozycji pierwsze w Polsce boisko do padbola oraz „swoje własne” korty do padla. 

Uprawianie padla i padbola oferuje korzyści zdrowotne, takie jak wzmocnienie serca, redukcję stresu czy wysokie spalanie kalorii. W ciągu godzinnego treningu można spalić od 600 do nawet 1000 kcal! Po tak wyczerpującej rozrywce gracze będą mogli wypoczywać w strefie relaksu wraz z antresolą, które zostały zaprojektowane jako integralna część kompleksu.

W ramach otwarcia centrum Padbox zaplanowano turniej padla w randze ogólnopolskiej. W wydarzeniu weźmie udział aktualny Mistrz Polski w padla Maciej Naduk, a także zawodnicy z całej Polski – około 16 najsilniejszych par, więc na boisku nie zabraknie emocji.

– Podczas wydarzenia profesjonalni trenerzy poprowadzą także zajęcia na temat padla i padbola – zapowiada Maciej Naduk. Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu będzie miała okazję spróbować swoich sił na kortach i boisku w wyznaczonych do tego godzinach.

W ten sam weekend na stadionie zostanie rozegrany ostatni ligowy mecz Lechii Gdańsk oraz 15 maja odbędzie się duży piknik juniorów Lechii Gdańsk.

Osoby chcące zapoznać się z nowym obiektem mogą odwiedzać Padbox w trakcie dni otwartych: od soboty, 14 maja i 15 maja 2022 w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na turniej jest darmowy, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły wydarzenia na profilu na Facebooku.