• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wiosna, wiosna – ach to Ty!
Coraz dłuższy dzień, coraz wyższe temperatury i więcej słońca, a do tego piękne, wszędobylskie krokusy i pączki kwiatowe na drzewach. Nie może być wątpliwości – zbliża się Wiosna – dla wielu osób ulubiona pora roku.
A
A
Data modyfikacji: 22 marca 2019 r.
Park Oliwski Gdańsk
Park Oliwski to najpiękniejszy i najbardziej znany park w Gdańsku
 

Zacznijmy od informacji technicznych. Wiosna zaczyna się 21 marca i trwa aż do 22 czerwca (te daty mogą się nieco różnić – plus lub minus 1 dzień, ze względu np. na rok przestępny). Jej początek wyznacza równonoc, ale koniec to już najdłuższe dni i najkrótsze noce w całym roku. W połowie czerwca ciemno robi się po godzinie 22.00, a pierwszych znaków dnia możemy wypatrywać już przed godziną 3.00 nad ranem!

Kolejny ważny atut to więcej słońca i wyższe temperatury. Wile osób zmęczonych chłodem i szarością zimy (śnieg staje się w naszym klimacie powoli dobrem luksusowym) z utęsknieniem czeka na pierwsze oznaki wiosny – przebiśniegi i krokusy, żurawie i bociany, a wreszcie na kwiaty na drzewach. To prawdziwie fantastyczny widok. Można zazdrościć tropikalnym krajom stałej, wysokiej temperatury, ale niczego nie da się porównać do polskiego lasu, budzącego się do życia na początku maja!

Dlatego też zachęcamy do odwiedzania parków, których w Gdańsku nie brakuje. To doskonała okazja aby doświadczyć wiosny w jej najpiękniejszej odsłonie, nie wyjeżdżając z miasta.

O najpiękniejszych parkach Gdańska przeczytacie TUTAJ.

Nie zapominajmy, że to wiosną przypadają najważniejsze dla Chrześcijan święta w roku, czyli Wielkanoc, która ma swój niepowtarzalny klimat z Lanym Poniedziałkiem, pysznymi mazurkami, żurkiem i ćwikłą. Co więcej, dzień przed Niedzielą Wielkanocną kończy się Wielki Post. To dodatkowe powody do świętowania!

Innymi słowy, zachęcamy do zabawy, ale także aktywnego spędzania wolnego czasu i spacerów. Wyjdźcie z domu i odkryjcie prawdziwe piękno wiosny!