• 17.7 ºC  / 63.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Women In Travel Summit w Gdańsku
W dniach 5-10 października w Gdańsku odbyło się duże, międzynarodowe wydarzenie – Women in Travel Summit. WITS jest poświęcony podróżującym kobietom – to forum wymiany myśli i doświadczeń oraz określenie nadchodzących trendów turystycznych. Udział w nim wzięło około 80 influencerek z całego świata!
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
WITS2

Fot. Piotr Żagiel

Najważniejszą część spotkania zaplanowano na sobotę i niedzielę. Wówczas w hotelu Radisson Hotel and Suites miały miejsce warsztaty i seminaria. Tematy jakie poruszano oscylowały oczywiście głównie wokół przemysłu podróży, a dokładniej potencjalnych zagrożeń, tworzenia atrakcyjnych materiałów w zależności od platformy, docieraniem do potencjalnych podróżników, kondycji branży po okresie pandemii oraz wyzwań ze względu na wojnę w Ukrainie.

Organizatorzy zadbali także o bardzo rozbudowany program wydarzeń towarzyszących. Dzięki niemu uczestniczki miały okazje lepiej poznać Gdańsk i region. Przy wspaniałej pogodzie zwiedzały Gdańsk różnymi szlakami, odwiedziły zamek w Malborku, Sopot oraz poznały nasze miasto od strony wody. W ramach tourów influencerki poznały też lokalną kuchnię, napoje, ofertę SPA a także dowiedziały się ciekawych informacji na temat bursztynu.

Było to o tyle wyjątkowa edycja WITS, że choć wydarzenia powinno się odbywać co roku, to ostatnia edycja miała miejsce w roku 2019 w Rydze. Przerwa spowodowana pandemią dodatkowo zaostrzyła apetyt na spotkanie  w Gdańsku.

„Właśnie o to chodzi w WITS – musimy się spotykać, wymieniać doświadczenia. Przebywać z osobami, które doskonale nas rozumieją i potrafią oraz chcą pomóc”, podsumowała spotkanie Beth Sanots z organizacji Wanderful.  

Kolejne spotkanie WITS w Europie za rok w Szkocji, a dokładniej w Edynburgu.