• 1.7 ºC  / 35.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Wyznaczyliśmy nowe trendy w turystyce!
Blisko 600 uczestników, pełne sale warsztatowe, kilkunastu wystawców oraz najlepsi eksperci – tak wyglądała kolejna edycja konferencji Nowe Trendy w Turystyce. Jedno z największych spotkań branży turystycznej w Polsce odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności i trwało ponad 8 godzin.
A
A
data publikacji: 03 kwietnia 2017 r.

Zanim rozpoczęliśmy merytoryczną część spotkania, uczestnicy musieli się zarejestrować. Dzięki użyciu nowoczesnego systemu karty turysty, kilkaset osób bez problemu potwierdziło swoją obecność i uzyskało swoje „welcome packi”. Wszystko odbyło się bardzo szybko i sprawnie. Organizatorzy zakodowali na karcie również lunch oraz pakiet „zwiedzanie” na sobotę.

Zasadnicza część konferencji rozpoczęła się od projekcji filmu promocyjnego Gdańska, nakręconego specjalnie na tę okazję. Następnie na scenę wkroczył prowadzący – Jarosław Kuźniar, którego pierwszym zadaniem było… przedstawienie daty przyszłorocznej edycji (już 9) konferencji. Po powitaniu uczestników przez prezesa GOT/GCB Łukasza Wysockiego i zastępcę prezydenta gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, rozpoczęły się panele z udziałem ekspertów. Na pierwszy ogień poszedł temat: Marketing nieoczywisty. Chwilę później, w salach na 2 i 3 piętrze wystartowały warsztaty, zaś na scenie nowości - prezentacje wystawców.

 

Pomiędzy panelami na scenie głównej, swoje krótkie wystąpienia mieli także finaliści konkursu Tourism Trends Awards, których prezentacje i produkty były na bieżąco oceniane przez 5 osobowe jury. Zwycięzców ogłoszono oficjalnie podczas wieczornego bankietu, a więcej można przeczytać na ten temat TUTAJ.

 

W miarę upływu dnia, na scenie pojawiali się kolejni paneliści, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu takich tematów jak: marketing kierunku, turystyczne aplikacje mobilne, i zarządzanie talentami.

Tegoroczna edycja NTT była wyjątkowa także z tego powodu, że przypadała w roku 15-lecia Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny pokaz artystyczny na scenie głównej, a najbardziej zasłużonych dla działalności GOT, uhonorowano upominkami w postaci stylowych kompasów. 

 

„Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję” - podsumował spotkanie Łukasz Wysocki. Nowe Trendy w Turystyce już 6 kwietnia 2018 roku.