• 16.9 ºC  / 62.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy
Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczna impreza na rolkach odbywająca się w Gdańsku od 2009 roku. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się 25 sierpnia br.
A
A
Data modyfikacji: 28 sierpnia 2018 r.
Trasa maratonu
Trasa maratonu

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku to największe w Polsce zawody dla Fanów jazdy na rolkach. Wzorem lat poprzednich,  zawody na dyst. maratonu będą również Długodystansowymi Mistrzostwami Polski w jeździe szybkiej.

Dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale nie czują się jeszcze przygotowani do startu na  dyst. maratonu, czy półmaratonu, organizatorzy przygotowali krótszy dystans fitness o dł. 10.7 km. Wpisowe na dyst. fitness  to jedyne 10,00 zł.

Dla najmłodszych  - zawody dla dzieci na krótkich dystansach w zależności od  wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach. Udział w zawodach dziecięcych bezpłatny.

W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej.

Każdy Uczestnik  zawodów otrzymuje pamiątkowy medal ukończenia zawodów.

Formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ.

W ramach Maratonu Sierpniowego organizatorzy oraz firma Powerslide  - Sponsor Pucharu Polski w jeździe szybkiej na rolkach, zapraszają na darmowe Warsztaty Rolkowe z Zawodnikami Powerslide Team. Podstawy jazdy szybkiej - poprowadzi: Scott Arlidge  -wielokrotny Mistrz Świata . Warsztaty z jazdy szybkiej dla mężczyzn poprowadzi  - Felix Rijhnen  - Mistrz Świata , dla Kobiet - Kathi Rumpus - Mistrzyni Europy.  Podstawy jazdy miejskiej poprowadzi  - Piotr Combrzyński - Mistrz Polski. Warsztaty z Freestyle Slalomu dla dorosłych  poprowadzi - Ewelina Czapla – wielokrotna Mistrzyni Polski we Freestyle Slalomie, warsztaty dla dzieci poprowadzi - Patrycja Najda.

Największą atrakcją  zawodów będzie przyjazd i start w zawodach Lidera tegorocznego – Pucharu Świata – Ewena Fernandeza z Rollerblade Speed Team .

Na starcie nie zabraknie również Elity polskich zawodników Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich:  Goss Aleksandra – wielokrotna Mistrzyni Polski oraz Ambasadorka akcji „T-mobile Pomoc mierzona kilometrami”,  Dymiszkiewicz Aniela, Szymkiewicz Aleksandra , Chojnacki Bartosz, Ciężki Paweł , Solga Mateusz, Benedik Lukas, Mazurek Sebastian.

Wzorem lat poprzednich w ramach akcji „Solidarni dla Was” organizatorzy wspieraają Fundację Hospicyjną im. Ks. Dutkiewicza w Gdańsku, poprzez zbiórkę przyborów szkolnych oraz plastikowych nakrętek na rzecz Fundacji w trakcie maratonu.

W tym roku w ramach maratonu dołącza nowa akcja „Podaruj Rolki”  - zbiorka rolek, części i akcesoriów do jazdy szybkiej, której patronuje Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Przekazany sprzęt stanie się własnością klubów i będzie głównie używany przez nowych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą szybką, tak by nie musieli od razu dokonywać inwestycji w części.

Ponadto w programie: szkółki wrotkarskie, wypożyczalnia sprzętu wrotkarskiego, stoiska dystrybutorów  rolek i akcesoriów wrotkarskich, atrakcje przygotowane przez Sponsorów i partnerów Maratonu.

W roku ub.  w zawodach udział wzięło: 860 osób. Tytuł Mistrzyni Polski 2017 na dyst. maratonu  zdobyła: Aleksandra Goss - UKZ Zryw / Zico Racing Team  , która była także pierwszą kobieta na mecie  z czasem 1:15:14. Tytuł Mistrza Polski zdobył Chojnacki Bartosz -  Media Creation - Mapei z czasem 1:10:03. Pierwszy na mecie był Znotis Reinis – zawodnik z Litwy reprezentujący klub  Powerslide – Laimite z czasem 1:10:03.  

Bezpośrednim organizatorem  zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem zawodów jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich.  

Więcej info na: www.maratonsierpniowy.pl