• 19.8 ºC  / 67.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
XX Festiwal Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków w Trójmieście odbywa się już od 2014 roku. Smakołyki z różnych stron świata przyciągają tłumy fanów. Jubileuszowa edycja odbędzie się na terenie Forum Gdańsk 28 i 29 maja.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
FSFT Gdańsk Forum

 

Kuchnie gruzińska, meksykańska, ukraińska, hiszpańska i chińska w jednym miejscu? To możliwe! Na wydarzeniu goszczą mobilne restauracje dobierane pod kątem różnorodności i jakości serwowanych posiłków. Każdy food truck biorący udział w festiwalu specjalizuje się w jednym rodzaju dań i występuje pod określoną marką.

Miłośnicy kuchni azjatyckiej będą mogli popróbować makaronów z woka, bułeczek baozi, bao i pierożków jaozi. Ci, którzy wolą specjały meksykańskie również będą zadowoleni. W food truckach będą serwowane także burritos, tacos i quesadille w wersji mięsnej i wege. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także chinkali – gruzińskie pierogi z rosołkiem w środku i pielmieni – ukraińska wersja pierogów. Kolejną odsłoną pierogów są czebureki, czyli przekąska krymskotatarska.

Na festiwalu nie może zabraknąć streetfoodowych dań: burgerów ze 100% wołowiny, klasycznych zapiekanek i dużych, grubych i chrupiących frytek belgijskich. Na deser będzie można wybrać donuty czyli amerykańskie pączki z dziurką lub hiszpańskie churrosy z dodatkami: cynamonem, cukrem pudrem i nutellą.

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko jedzenie. To okazja do spędzenia czasu ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu. W oczekiwaniu na jedzonko będzie można odpocząć w strefie chilloutu na leżakach i przy muzyce. Nie braknie też atrakcji dodatkowych takich jak zawody jedzenia na czas i wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka XX edycji.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia na Facebooku.


Najważniejsze informacje:
XX Festiwal Smaków Food Trucków
Forum Gdańsk
28-29.05.2022
sobota: 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
WSTĘP WOLNY

Organizatorzy:
Festiwal Smaków Food Trucków
Forum Gdańsk

Partner:
Browar Amber