• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Z Gdańskiem w Nowy Rok!
Wielkimi krokami zbliża się nowy rok 2017, który zapewni nam mnóstwo atrakcji już od 1 stycznia! Na Gdańskich scenach będziemy gościć m. in. Filharmoników Wiedeńskich, José Gonzáleza wraz z The String Theory i Kayah. Artyści wprowadzą nas w nowy rok w towarzystwie dobrej muzyki.
A
A
data publikacji: 30 grudnia 2016 r.

1 stycznia 2017 godzina:18.00

Wielka Gala Noworoczna!

Znakomite wejście w nowy rok zagwarantuje nam koncert Noworoczny w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich. To wydarzenie zasługuje na wyróżnienie na tle kalendarza koncertowego. Oprócz muzyki orkiestrowej nie zabraknie także dobrych wokalistów. Na scenie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zagości znana sopranistka Agnieszka Tomaszewska oraz Piotr Lempa- bas. Wspólnie zaprezentują arie i duety z oper i operetek. F. Lehára, J. Straussa, G. Rossiniego, W.A. Mozarta, G. Pucciniego i in. Program uzupełnią polki, walce i marsze w wykonaniu orkiestry Cappelli Gedanensis.

Więcej informacji tutaj


7 stycznia – 25 luty 2017

Bale Gdańskie 2017

Grupa MoCarta
-Grupa MoCarta
Fot. gdansk.pl

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na Bale Gdańskie! Już w sobotę 7.01 w Sali Koncertowej wystąpi Grupa MoCarta. Jest to idealna propozycja na miłośników kabaretów muzycznych. Artyści w swoim repertuarze oprócz dowcipów muzycznych  posiadają także muzykę w stylu klasycznym i rozrywkowym.

Zobacz więcej informacji na temat tego wydarzenia tutaj.


11 stycznia 2017 godzina 19.00-22.00

Kayah - koncert świąteczny

Kayah
-Kayah
Fot. flickr.com/Magda

Kolejną gwiazdą, która zagości na scenie w Filharmonii Bałtyckiej jest Kayah. Artystka chce zaprezentować fanom najnowszy owoc swojej pracy-płytę „ Gdy pada śnieg”  i jednocześnie spotkać się z liczną grupą fanów. Nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd jak i  singli z jej płyty. Szeroki repertuar i aranżacja przygotowane przez Kayah zainteresują słuchaczy w różnym wieku i  sprawią, że to magiczne wydarzenie będzie idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu razem z bliskimi.

Więcej informacji uzyskasz tutaj.


1 luty 2017 godzina: 20.00

José González & The String Theory w Gdańsku!

José González
-José González
Fot. flickr.com/Milo Vermeulen

Już w lutym będziemy mieli okazję ugościć znanego kompozytora , wokalistę i wirtuoza gitary José Gonzáleza wraz z The String Theory  w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Artyści mieli okazję zaprezentować owoc swojej ciężkiej pracy podczas koncertu w Gӧteborgu w 2010 roku. A ich współpraca nawiązała się podczas warsztatów w Gӧteborgu w 2009 roku.

José González jest nietuzinkowym artystą posiadającym krystalicznie czysty głos co w połączeniu z akordami jego gitary daje znakomity efekt. The String Theory to kolektyw artystyczny, think tank i eksperymentalna orkiestra kameralna w jednym.

Poznaj szczegóły tutaj.