• 5.4 ºC  / 41.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Z Kartą Turysty ferie będą jeszcze ciekawsze!
Wybierając Pakiet Zimowy Karty Turysty, otrzymasz pakiet rozrywek, który sprawi, że ferie zimowe spędzone w Gdańsku będą niezapomniane! Odwiedź najciekawsze muzea, szalej na sztucznym stoku narciarskim i popatrz na Gdańsk z góry! Z Kartą Turysty spróbuj najlepszych atrakcji w mieście – rozwiązuj tajemnice, graj w planszówki, ścigaj się na gokartach i zaprzyjaźnij się z egzotycznymi ptakami!
A
A
data publikacji: 11 stycznia 2017 r.

Pakiet zimowy Karty Turysty
-Pakiet zimowy Karty Turysty
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Wraz z początkiem ferii zimowych, w ofercie Karty Turysty zagościły dwie nowe propozycje. Pierwszą z nich jest jedyna w Gdańsku Papugarnia - miejsce, w którym możesz dotknąć i nakarmić przepiękne, kolorowe, egzotyczne ptaki! W tzw. „hali lotów”, jest ich łącznie ponad 60.

Inną nowością w Pakiecie Zimowym jest Krolm. To niezwykłe miejsce, gdzie można spotkać się z innymi ludźmi, aby pograć w gry planszowe. Dzięki stale powiększającemu się asortymentowi gier oraz stołom dostosowanym do każdej ilości graczy, lokal ten idealnie nadaje się do spędzenia ciekawego popołudnia z rodziną, znajomymi, a nawet w pojedynkę. Każdy może znaleźć tu grę dla siebie.

Skoro mowa o rozrywce, to warto pomyśleć o zaplanowaniu ucieczki ze specjalnego pokoju Let Me Out - pełnego łamigłówek i zagadek. Emocje gwarantowane, a radość w przypadku pomyślnego rozwiązania wszystkich zagadek – nie do opisania!

Warto wybrać się także na Stadion Energa Gdańsk, gdzie oprócz zwiedzania najpiękniejszego stadionu w Polsce, czekają gokarty PitStop oraz elektroniczny paintball Zoltar. Dla osób przejawiających ogromne pokłady energii, propozycją nie do odrzucenia może okazać się Movement Arena – park złożony z kilkudziesięciu trampolin!

Poruszając się po obszarze Głównego Miasta w Gdańsku, po prostu trzeba zajrzeć do Manufaktury Słodyczy Ciuciu, która tworzy smaczne słodkości w oparciu o technologię XVII wieku. A skoro już cofamy się w czasie, to miejscem godnym polecenia jest też z pewnością Muzeum Starych Zabawek, prezentujące wystawę zabawek z lat 1920-1989.

Rzeczna jasna to nie jedyne miejsca, do których warto wybrać się z Pakietem Zimowym Karty Turysty. Do końca stycznia obowiązuje rabat na przejazd kołem widokowym AmberSky i jazdę na łyżwach po sztucznym lodowisku. Na amatorów białego szaleństwa czeka sztuczny stok narciarski Skimondo. Stąd już niedaleko do największego w Polsce centrum rozrywki dla najmłodszych Loopy’s World i Akwarium Gdyńskiego.

Nie brakuje też miejsc, w których Karta Turysty uprawnia do bezpłatnego wstępu. W zimowej scenerii wyjątkowo prezentuje się gdańskie ZOO. Dlaczego nie sprawdzić jak zwierzęta radzą sobie w takiej aurze?! Alternatywą dla wypadu do ogrodu zoologicznego jest Centrum Hewelianum – gdańskie centrum nauki w murach dawnych fortyfikacji, oferujące cztery wystawy tematyczne. Z kolei dla wielbicieli klasycznego zwiedzania, Pakiet Zimowy oferuje muzealne hity w postaci Ratusza Głównego Miasta, Muzeum Bursztynu, Żurawia, Domu Przyrodników czy Oddziału Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego.