• 19.0 ºC  / 66.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Zabytkowym tramwajem zwiedzamy Gdańsk
Z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się Stadion Energa Gdańsk, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, co teraz stoi na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście – tego wszystkiego można się dowiedzieć podczas nietypowych wycieczek po Gdańsku. W każdą sobotę i niedzielę wakacji zapraszamy na przejażdżki zabytkowym tramwajem do Latarni Morskiej w Nowym Porcie.
A
A
data publikacji: 23 czerwca 2016 r.


Wakacyjne przejazdy zabytkowymi tramwajami odbywają się każdego lata. Frekwencja jest ogromna,  a wszystko to za sprawą nie tylko klimatycznego wnętrza tramwaju, ale także dzięki przewodnikom miejskim PTTK, którzy opowiadają o wszystkich mijanych po drodze atrakcjach. W tym roku, w odróżnieniu od lat poprzednich, na trasy o określonych porach, wyjadą dwa zabytkowe tramwaje, aby wszyscy chętni mogli obejrzeć jedną z atrakcji Latarni Morskiej, czyli „spadającą kulę czasu”.

Na trasie przejazdu między innymi Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, a także plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. Odjazdy obu tramwajów z przystanku Hucisko o godz.:  11:10 i 13:10.Na trasach można spotkać m.in. Ringa z 1930 roku oraz Bergmanna z 1927 roku. Oba wyjątkowe, bo wyprodukowane w Gdańskiej Fabryce Wagonów. Od współczesnych tramwajów różnią się nie tylko rozmiarami i wyglądem, ale przede wszystkim malowaniem. Są w kolorach kremowo-niebieskich, jakie miały pojazdy w latach międzywojennych.

Tram Tour
-Tram Tour
Fot. ZKM


Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty Turysty „Gdańsk – Gdynia – Sopot – Plus” mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Hucisko – Latarnia Morska – Hucisko. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna i Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

 

Szczegółowy rozkład znajduje się na stronie www.zkm.pl