• 17.9 ºC  / 64.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Zaplanuj swój rejs po Zatoce Gdańskiej
Jesteś miłośnikiem żeglarstwa, a może szukasz pomysłu na tegoroczne wakacje w kraju lub przedłużony weekend? Wybierz pełną atrakcji Zatokę Gdańską i jej doskonałe warunki żeglarskie z licznymi portami i nowoczesną infrastrukturą. Zobacz jak w 6 prostych krokach zorganizować niezapomniany rejs po Zatoce Gdańskiej!
A
A
Data modyfikacji: 19 sierpnia 2020 r.
jacht gdansk1

  

1. Sprawdź co warto zwiedzić

Gdańsk jako miasto o ponadtysiącletniej historii oferuje wiele atrakcji i zabytków. Jeśli planujesz je zwiedzić po raz pierwszy, koniecznie uwzględnij wizytę na Starym Mieście oraz zdjęcie przy słynnej Fontanie Neptuna. Do najczęściej obieranych przez turystów szlaków należy Trakt Królewski, na którego drodze znajdziemy m.in. Bramę Wyżynną z XVI wieku, Muzeum Bursztynu, Złotą Bramę z charakterystycznym zdobieniami, czy gotycki Ratusz Głównego Miasta. Z perspektywy wody możesz również podziwiać uroki Długiego Pobrzeża, gdzie znajdziesz charakterystyczne bramy wodne i skąd warto wyruszyć na rejs na Westerplatte.

2. Zaplanuj trasę

Marina Gdańsk znajdującą się w samym sercu zachwycającej gdańskiej starówki, jest idealnym miejscem startowym, zarówno dla początkujących żeglarzy planujących rejs po Zatoce Gdańskiej, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą wypłynąć na pełne morze. Oprócz pięknych widoków oferuje nowoczesne zaplecze żeglarskie oraz umożliwia opłynięcie całej zatoki, czy nawet półwyspu. Przed rozpoczęciem rejsu koniecznie zaplanuj miejscowości, które chcesz odwiedzić oraz sprawdź, gdzie warto skosztować regionalnej kuchni.

3. Postaw na zaufaną firmę czarterową

Znalezienie odpowiedniej oferty czarteru może z początku wydawać się skomplikowane. W internecie roi się od ogłoszeń od prywatnych i profesjonalnych armatorów. Jak wybrać te właściwe, aby czarter jachtu, czy motorówki odbył się bez niemiłych niespodzianek? Skorzystaj z platformy online zrzeszającej wielu wynajmujących, aby mieć jak największy wybór oraz łatwo porównać oferty i ceny. Takie rozwiązanie jest nie tylko niezwykle wygodne, ale przede wszystkim gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Zwróć uwagę również na wliczenie ubezpieczenia w cenę czarteru oraz liczbę pozytywnych komentarzy, potwierdzających udany wynajem i zgodność usługi z opisem.

4. Wybierz odpowiednią łódź

Wybór odpowiedniego typu łodzi jest kluczowym punktem podczas planowania udanego rejsu. Skąd masz wiedzieć, która łódź będzie idealna właśnie dla Ciebie? Zacznij od wyboru pomiędzy jachtem żaglowym a łodzią motorową. Pamiętaj, aby sprawdzić jej wielkość, liczbę kabin, roku budowy, moc silnika oraz ilość osób, które chcesz zabrać na pokład. Musisz również uwzględnić wymagane uprawnienia oraz dopasować typ łodzi do swoich  umiejętności żeglarskich. Możesz także zdecydować się na czarter łodzi ze sternikiem, który odkryje przed Tobą wszystkie tajniki rejsu po Zatoce Gdańskiej.

5. Weź na pokład tylko niezbędne rzeczy

Mimo iż konstruktorzy pracują nad budowaniem coraz bardziej przestronnych łodzi, złota zasada pozostaje bez zmian - w przypadku rejsu pakujemy jedynie niezbędne rzeczy. Nie wiesz co zabrać na żagle? Zacznij od spakowania wygodnej i odpowiedniej odzieży oraz sportowego obuwia na jasnej podeszwie. Przygotuj się również na zmiennie warunki pogodowe. Nie zapomnij o nieprzemakalnej kurtce, która ochroni Cię przed wiatrem i ewentualnym deszczem oraz o nakryciu głowy i kremie do opalania z filtrem. Słońce na wodzie opala błyskawicznie. 

6. Baw się dobrze!

Rejs po Zatoce Gdańskiej to wspaniały pomysł na relaks i odpoczynek w gronie najbliższych. Szczególnie jeśli zaplanujesz go z wyprzedzeniem i odpowiednio się do niego przygotujesz. Żegluj, ciesz się słońcem i urokami polskiego morza. Spędź niezapomniany czas na pokładzie!

 

Tekst i zdjęcia: Click&Boat  

https://www.clickandboat.com/pl/

rejs po zatoce gdanskiej