• 15.5 ºC  / 59.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Zbiornik Kazimierz już otwarty!
5 maja swoje podwoje dla zwiedzających otworzyła jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Wyspy Sobieszowskiej – wieżowy zbiornik wody – Kazimierz (położony przy ul. Lazurowej).
A
A
data publikacji: 05 maja 2016 r.

Zbiornik nie tylko pełni ważną funkcję przy dystrybucji wody dla okolicznych mieszkańców, ale jednocześnie jest wspaniałym punktem widokowym i zawiera ciekawą ekspozycję techniczną. 

Wieżę zwiedzamy w towarzystwie przewodnika, który przybliża nam ciekawe zagadnienia konstrukcyjne oraz najważniejsze informacje o wieży. Wizytę zaczyna się od odwiedzin niedużej, ale bardzo interesującej wystawy poświęconej technologii dystrybucji i oczyszczania wody, a także specyfikacji technicznej nowego budynku.

Następnie wjeżdżamy windą na taras widokowy położony prawie 30 metrów nad ziemią i 45 metrów nad poziomem morza. Widok jaki się z niego roztacza, szczególnie w słoneczne dni, jest po prostu rewelacyjny. Możemy podziwiać całą Wyspę, a także Gdańsk, Sopot i Gdynię. Bystre oko nie będzie miało problemu z dojrzeniem nawet Półwyspu Helskiego!


Aby odwiedzić tę atrakcję, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja.

Zajęcia w 2016 r. odbywają się 4 dni w tygodniu (czwartek – niedziela), w okresie od 5 maja do 2 października włącznie, w godzinach 9:00 – 16:30. Wejście na teren zbiornika jest możliwe, gdy zgłoszonych osób jest min. 10, lecz nie więcej niż 15. Każdego dnia może wejść maksymalnie  5 grup. Wejścia co 1,5 godz. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 15:00.

Gorąco polecamy!