• 13.5 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Zbliża się wielka FETA
FETA, czyli Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych to wydarzenie, które na stałe wpisało się w ofertę kulturalną Gdańska. W tym roku, w dniach 13-16 lipca zaprezentują się performerzy i aktorzy z kilkudziesięciu grup teatralnych z Polski i zza granicy.
A
A
data publikacji: 09 lipca 2017 r.

Ogień i sztuka to zawsze widowiskowe połączenie
-Ogień i sztuka to zawsze widowiskowe połączenie
Fot. FETA

W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło ogromną widownię – ok. 30.000 widzów. W tym roku, podczas już 21 edycji wydarzenia, organizatorzy spodziewają się jeszcze większej ilości oglądających, a co za tym idzie rekordu frekwencyjnego.

I są na to bardzo duże szanse, gdyż oferta FETY jest bardzo zróżnicowana. Są przedstawienia dla dzieci, są sztuki łatwe i przyjemne oraz takie trudniejsze w odbiorze. Jest ogień i są światła. Są wreszcie także przedstawienia skierowane wyłącznie do widzów dorosłych.

To co najbardziej wyróżnia ten festiwal to fakt, że sztuka „wychodzi do ludzi”. I to dosłownie! Aktorzy nie grają na scenach teatralnych – pojawiają się na ulicach, gdzie grają przedstawienia zarówno dla tych którzy planowali w nich wziąć udział, jak i zupełnie przypadkowych widzów zaciekawionych ruchem lub elementami pirotechnicznymi granych sztuk.

Nie możemy również zapominać, że FETA jest jednym z największych, najbardziej znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy. W tym roku sztuka zawita na Dolne Miasto oraz Stare Przedmieście.

Szczegóły na: http://www.feta.pl/

Organizatorem festiwalu jest "Plama" Gdański Archipelag Kultury.

Polecamy!