• 19.2 ºC  / 66.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Ze Skandynawii do Gdańska – Z Gdańska do Skandynawii!
A
A
data publikacji: 12 października 2016 r.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
-Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Fot. gdansk.pl

Doskonałe wiadomości z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Już niebawem zwiększy się ilość połączeń do Bergen w Norwegii oraz do stolicy Danii, Kopenhagi. Jest to zasługa nowych połączeń linii SAS.

Od 29 marca 2017 klienci linii SAS już bez przesiadek dolecą z Gdańska do Bergen. Tym samym nasze miasto zyska drugie, bezpośrednie połączenie z tym miastem (do Bergen bezpośrednio lata już WizzAir). Nie bez znaczenia jest też wygodna, wysoka częstotliwość lotów – 3 razy w tygodniu: w każdy poniedziałek, wtorek i piątek.
Z kolei letni rozkład SAS poszerzył się o kolejne połączenie z Kopenhagą. To oznacza, że liczba lotów w dni robocze zwiększy się aż do 5 dziennie!

Warto dodać, że gdańskie lotnisko w sezonie letnim 2017 wzbogaci się aż o 15 nowych tras, w tym m.in. na Sardynię, do Rygi, na Wyspy Owcze, do Prisztiny i Lizbony. Zapowiada się więc kolejny rekordowy rok Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, które w tym roku obsłuży aż 3,5 mln pasażerów! To stawia je na „podium polskich lotnisk”, za Warszawą i Krakowem.