• 10.8 ºC  / 51.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Zimowe święto piłki nożnej już w styczniu!
Amber Cup to największy i najbardziej widowiskowy halowy turniej piłki nożnej w Polsce, który już po raz trzeci rozegrany zostanie pod dachem ERGO ARENY.
A
A
data publikacji: 15 grudnia 2017 r.

Amber Cup 2018
-Amber Cup 2018
Fot. Amber Cup

Tegorocznymi ambasadorami tego wielkiego, zimowego święta piłki zostali Artur Boruc, Kamil Glik i Sławomir Peszko.

Podczas pierwszego dnia turnieju, 6. stycznia, swoje spotkania rozegrają najsilniejsze drużyny rocznika 2008 z całej Polski, a wśród nich Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Akademia Sportowa Pomorze, Zagłębie Lubin, Sparta Sycewice, Akademia Piłkarska Tczew, Znicz Pruszków, Radunia Stężyca, Gedania Gdańsk oraz dwie drużyny zagraniczne, reprezentujące Kaliningrad - gospodarza przyszłorocznego mundialu. W dzień turnieju dziecięcego wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Transmisję z pierwszego dnia rywalizacji przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Drugiego dnia zmierzą się ze sobą zaprzyjaźnione drużyny LOTTO Ekstraklasy i Nice 1 Ligi.
Nie zabraknie ubiegłorocznego finalisty turnieju, drużyny Śląska Wrocław i debiutującej w Amber Cup Miedzi Legnica. Listę ligowych drużyn zamykają debiutująca na Amber Cup Wisła Płock i tegoroczny ćwierćfinalista Pucharu Polski Drutex - Bytovia Bytów. Swój przyjazd do Ergo Areny potwierdziła także naszpikowana piłkarskimi gwiazdami Fabryka Futbolu, która zapowiada występ w bardzo silnym składzie. Gospodarzem jest ubiegłoroczny triumfator turnieju, Lechia Gdańsk, która z pewnością nie zamierza łatwo rozstać się z tytułem. Drugi dzień zmagań transmitowany będzie na żywo przez telewizję Polsat Sport.

Amber Cup to nie tylko wielka piłka, ale przede wszystkim świetna zabawa i wspaniały pomysł na wspólny weekend dla całej rodziny.
O atmosferę na hali i najlepszą rozrywkę dla widzów zadbają między innymi komentatorski wulkan energii - Turbokozak oraz PLKD – jeden z czołowych piłkarskich YouTuberów.
Jako organizatorzy tegorocznego Amber Cup nie zapomnieliśmy także o najmłodszych – czekają na nich liczne atrakcje.
Z myślą o firmach partnerujących wydarzeniu i gościach specjalnych, podczas drugiego dnia turnieju uruchomiona zostanie strefa biznesowa.
Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Partnerami wydarzenia są Miasto Gdańsk i Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Sprawdź jak wyglądaały ubiegłoroczne rozgrywki tutaj.