• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Zlot ZHP na Wyspie Sobieszewskiej
W Gdańsku, od 6 do 16 sierpnia, trwa Zlot Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP). Wyspa Sobieszewska gości niemal 15 tys. harcerzy i skautów, w tym blisko pół tysiąca osób z zagranicy! To największe wydarzenie edukacyjne tego roku w Polsce.
A
A
data publikacji: 07 sierpnia 2018 r.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Gdańska Organizacja Turystyczna, która w ramach Zlotu zapewni harcerzom zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Gdańska i Regionu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu systemu Karty Turysty i współpracy z instytucjami: Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Gdańska, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Gdańskim Ogrodem Zoologicznym, Centrum Hewelianum, Zamkiem w Gniewie oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Harcerze zapraszają do odwiedzenia zlotu szczególnie w sobotę 11 sierpnia. Wtedy to odbędzie się Dzień Regionów. Przez cały dzień w miasteczku zlotowym odbędą prezentacje i warsztaty pokazujące bogactwo i różnorodność kulturową poszczególnych regionów Polski. Aby zakupić wejściówkę na ten i inne dni zlotu, należy zarejestrować się na stronie: gdansk2018.zhp.pl/odwiedzajacy .

Opłata za wejście na teren miasteczka zlotowego, w zamian za którą goście otrzymają pamiątkową plakietkę, miejsce parkingowe przy AmberExpo oraz przejazd autobusem wahadłowym, wynosi 10 zł/os. Dzieci do 6. roku życia mogą odwiedzać teren zlotu bezpłatnie, jednak muszą znajdować się wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

Godziny odwiedzin zlotu: 10.00-23.00

  • Spacery po terenie miasteczka zlotowego z przewodnikiem odbywają się o godz. 11.00, 13.00, 15.00. Miejsce zbiórki znajduje się przy bramie głównej zlotu.
  • W pozostałych godzinach możliwe jest indywidualne zwiedzanie terenu zlotu.

Harcerze zapraszają również na otwarte koncerty (na terenie zlotu) od 7 do 15 sierpnia o godzinie 20.30. Wejściówki można odebrać w punkcie Informacji Turystycznej.

Aby dojechać na koncerty należy skorzystać  z autobusów specjalnej linii autobusowej „ZHP” dowożących do miasteczka zlotowego, które będą zatrzymywały się co 20 minut na przystanku „Wyspa Sobieszewska” przy ul. Turystycznej (przystanek w kierunku Świbna, tuż za punktem Informacji Turystycznej).

Chcąc powrócić z koncertu do Dworca Głównego lub AmberExpo, należy kierować się na przystanek „Wieniecka” (odjazdy co 20 minut). Autobusy linii „ZHP” dojeżdżają bezpośrednio do Dworca Głównego i następnie, po krótkim postoju do AmberExpo.

Aby dojechać z koncertu w pozostałe części Wyspy, należy kierować się z miasteczka zlotu w kierunku ul. Turystycznej i skorzystać z regularnych linii 112, 212 lub N9. Dla uczestników zlotu na wspomnianych liniach przejazd na podstawie wejściówki również jest bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się na:

https://facebook.com/zhpgdansk2018

https://www.facebook.com/terazwyspasobieszewska