• 17.9 ºC  / 64.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Zobacz Gdańsk z nowej perspektywy!
Od niedawna w Oliwie, przy ul. Polanki 125 znajduje się punkt widokowy, który zapewnia fantastyczną panoramę Zatoki Gdańskiej! Powstał też kolejny - we Wrzeszczu, a powstanie jeszcze wiele podobnych miejsc!
A
A
data publikacji: 31 października 2016 r.

Nowy punkt widokowy w Gdańsku Wrzeszcz
-Nowy punkt widokowy w Gdańsku Wrzeszcz
Fot. gdansk.pl

Punkt usytuowany jest na terenie ogrodu Dworu I, który swoją historią sięga połowy XVII wieku. Spośród ośmiu Dworów Oliwskich obecnie zachowało się pięć, z czego jednym z nich jest właśnie Dwór I. Widok przez lata zasłonięty był przez bujną roślinność i dopiero program „Spojrzenie na Gdańsk” (uporządkowanie terenu i przycięcie roślinności) wyeksponował jego walory na nowo.

Także we Wrzeszczu pojawił się nowy punkt widokowy. Miejsce nie ma historycznych korzeni, lecz widok jest równie malowniczy. Dodatkowym atutem punktu, zaproponowanym przez studentów z Politechniki Gdańskiej, jest artystyczna instalacja. Na drzewach widnieją czerwone linki, które mają pełnić funkcję ramy. Żeby dotrzeć na miejsce, trzeba dojść do końca ul. Podleśnej, a następnie kierować się w stronę wzgórz.

Założyciele programu „Spojrzenie na Gdańsk” zapewniają, że takich punktów powstanie jeszcze kilkanaście na przełomie kolejnych lat. Obok takich miejsc jak to, z pewnością nie warto przechodzić obojętnie!