• 19.0 ºC  / 66.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Zwiedzaj sprytnie ze SmartTour!
Najnowsza aplikacja mobilna SmartTour pozwoli Ci poznać najpiękniejsze zakątki Gdańska oraz ich pasjonującą historię. Wystarczy posiadać smartfona aby ruszyć w fascynującą podróż po 1000 letnim Gdańsku!
A
A
data publikacji: 08 czerwca 2016 r.

Organy Oliwskie
-Organy Oliwskie
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

SmartTour to przewodnik przeznaczony na telefony komórkowe. Oprócz bardzo wygodnej formy zakupu biletów pozwala na wybranie przez nas ścieżki zwiedzania i oprowadza nas po mieście, muzeum czy galerii. 

„Turyści chcą być na czasie. Większość chętnie sięga po nowinki techniczne, zwłaszcza kiedy ich użycie jest proste i kiedy ułatwiają życie. A tak właśnie jest w przypadku SmartTour”, przekonuje prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki.

Wśród wielu kwestii wyróżniających SmartTour na tle wcześniejszych tego typu rozwiązań warto zwrócić uwagę zwłaszcza na trzy aspekty.

Pierwszym jest sposób powstawania treści. Dzięki specjalnej platformie są one tworzone przez różne organizacje odpowiedzialne za turystykę w mieście czy obiektach kulturalnych. Wiedzą one najlepiej co najpiękniejszego i najbardziej wyjątkowego mają do pokazania. Narzędzie świetnie sprawdza się przy oprowadzaniu tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kolejną kwestią jest różnorodność ścieżek. SmartTour może działać w formie tradycyjnego przewodnika jak również może stać się grą fabularną, pozwalającą prowadzić śledztwo, rozwiązywać zagadki czy łamigłówki. Wszystko zależy od wyobraźni tworzącego ścieżkę zwiedzania.

Ostatnim aspektem jest fakt działania aplikacji w różnych miejscach. Nie musimy już ściągać osobnej aplikacji dla każdego miasta czy obiektu. Dzięki współpracy: qb-mobile, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Gdyńskiego i Wejherowskiego Urzędu Miasta oraz Kąpieliska Morskiego Sopot, SmartTour już teraz działa w Trójmieście i okolicach, a miast i obiektów zainteresowanych jego wprowadzeniem wciąż przybywa, zwłaszcza że przewodnik jest darmowy.


„Aplikacja jest intuicyjna i stwarza wiele możliwości. Oprócz czytania i słuchania informacji o poszczególnych miejscach, dostaniemy m.in. wiadomości o zniżkach jakie przysługują w różnych miejscach posiadaczom Karty Turysty. Mało tego, SmartTour umożliwi nam także zakup Karty Turysty”, informuje Michał Sarnowski z firmy qb-mobile.
„Przykładowo przechodząc obok restauracji X otrzymamy powiadomienie, że jako posiadaczom Karty Turysty przysługuje nam w tym miejscu rabat. Nie musimy nawet wiedzieć, że mijamy tę właśnie restaurację – Smartour będzie to wiedział i dam nam znać”, dodaje.

Platforma rozwijana jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przez firmę qb-mobile s.c. Firma oficjalnie istnieje na rynku od kwietnia 2014 r., jednak wieloletnie doświadczenie jej twórców pozwoliło nawet w tak krótkim czasie na realizację kilku ciekawych projektów, również międzynarodowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że firma qb-mobile s.c. jest partnerem technologicznym Gdańskiej Organizacji Turystycznej w rozwijaniu Karty Turysty, która zmienia się dynamicznie stanowiąc wyjątkowo ciekawą propozycję dla osób chcących zwiedzać czy bawić się w Trójmieście. Więcej na www.smart-tour.pl