Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart, Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo oraz Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO – wszystkie te wydarzenia odbędą się w siedzibie Amberexpo w okresie zaledwie 4 tygodni. Zaczynamy z Ambermart już 31 sierpnia.
A
A
data publikacji: 29 sierpnia 2017 r.

Ambermart

Ambermart
-Ambermart
Fot. Dorota Miroszniczenko / gdansk.pl

Ambertmart to drugie największe na świecie targi bursztynnicze: łącznie 220 wystawców z 9 krajów. Tym razem w Gdańsku zaprezentują się wystawcy z Polski, Austrii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. W roli głównej zobaczymy oczywiście bursztyn w różnych odsłonach: jako element biżuterii, form użytkowych oraz sztuki. Nie zabraknie też tradycyjnych wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieniami szlachetnymi. Wydarzenie urozmaicą wystawy, spotkania i warsztaty, z których część poświęcona zostanie zagadnieniu autentyczności i rozpoznawaniu surowca.

Tradycyjnie AMBERMART zakończy świętowanie na jednej z najpiękniejszych ulic Gdańska – ulicy Mariackiej. Legendarną uliczkę ożywią wernisaże, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, pokaz mody i biżuterii.

 

Więcej informacji i rejestracja na : www.ambermart.pl

 

Baltexpo

Baltexpo
-Baltexpo
Fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Baltexpo to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata, nieprzerwanie od 1982 roku. W tym roku targi odbędą się w dniach 11-13 września. Każda edycja Baltexpo cieszy się dużym zainteresowaniem, jako że na wydarzeniu prezentowany jest dorobek i oferta przedsiębiorstw, klastrów oraz instytutów naukowo-badawczych z obszarów przemysłu stoczniowego, offshore, infrastruktury portów i przemysłu morskiego. Kolejne tematy obejmują transport i logistykę morską, żeglugę, bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi oraz ochrona środowiska.

Szczegóły na: http://www.baltexpo.ztw.pl/

TRAKO

TRAKO
-TRAKO
Fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Po raz trzeci naj. Podobnie jak w wypadku pozostałych opisywanych tu wydarzeń, także targi kolejowe TRAKO jest największą tego typu imprezą w Polsce. Jest to doskonała okazja aby zapoznać się w nowościami branży kolejowej – rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami największych światowych producentów. Eksponowane maszyny – tramwaje, wagony i lokomotywy przykuwają uwagę już z daleka. Oprócz nich wydarzeniu towarzyszy bogaty program konferencyjny – wykłady i odczyty oraz debaty – wszystko poświęcone zagadnieniom związanym z szeroko rozumianą branżą kolejową.

Szczegóły oraz program dostępne TUTAJ.

http://trakotargi.amberexpo.pl/title,PROGRAM,pid,3612.html