Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Apel Marszałka Województwa Pomorskiego
W nocy z 11 na 12 sierpnia przez teren województwa pomorskiego przeszła nawałnica o niespotykanej sile, która zniszczyła wiele hektarów lasów, pól uprawnych, pozbawiła dobytku dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego regionu. Rozmiar szkód, jakie siły przyrody spowodowały na terenie naszego województwa, jest ogromny, w związku z czym Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zwraca się do Państwa z gorącym APELEM O POMOC.
A
A
data publikacji: 21 sierpnia 2017 r.

Pomóżmy wspólnie poszkodowanym w nawałnicy na Pomorzu!
-Pomóżmy wspólnie poszkodowanym w nawałnicy na Pomorzu!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Zgodnie z zapowiedzią Pana Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego zostało uruchomionych szereg działań na rzecz osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, która przeszła w dn. 11 sierpnia przez nasz region. SPRAWDŹ TUTAJ.

W tej chwili Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w porozumieniu z Samorządem Województwa Pomorskiego uruchomiło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pomoc finansową dla poszkodowanych:

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Zarząd Główny Nr rachunku: 74 1020 1811 0000 0402 0312 9525 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy”. Na rachunek można wpłacać pieniądze w PLN.

APEL MARSZAŁKA DO PRZEDSIĘBIORCÓW O POMOC (189.47 KB)

GOTowi do pomocy!

Gdańska Organizacja Turystyczna również włącza się do pomocy poszkodowanym. 

O współpracę i pomoc chcielibyśmy poprosić także Państwa. 


Najbardziej niezbędne są: rękawice, mopy, grabie, łopaty, benzynę, środki czystości, koce i bieliznę pościelową, ręczniki, jednorazowe sztućce i naczynia, płyny do naczyń, wodę, worki na śmieci. Ponadto zbieramy szkolne przybory dla najmłodszych mieszkańców poszkodowanych terenów. 

Rzeczy prosimy dostarczyć na ul. Uczniowską 22 w Gdańsku, do siedziby Gdańskiej Organizacji Turystycznej, od 21 do 25 sierpnia, w godz. 8.00-16.00. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu z koordynatorem zbiórki.

W razie potrzeby prosimy zapraszamy do kontaktu z koordynatorem zbiórki: Paweł Iwan, e-mail: pawel.iwan@visitgdansk.com, tel. kom. 888 162 829.