Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Co warto pokazać w Gdańsku? Kolejna wizyta studyjna Gdańskiej Organizacji Turystycznej!
W dniach 21 – 23 czerwca, mieliśmy przyjemność gościć w Gdańsku 5 osobową grupę touroperatorów z Niemiec, Szwecji i Czech. Goście byli żywo zainteresowani naszym miastem, jako nową destynacją turystyczną dla swoich klientów.
A
A
data publikacji: 28 czerwca 2016 r.

Podczas dwóch bardzo intensywnych dni odwiedziliśmy hotele w Gdańsku i Sopocie, a także najważniejsze punkty na mapie turystycznej obu miast. Co najbardziej podobało się gościom?

„Tutejsze hotele to dla mojej firmy świetni partnerzy. Oferują doskonałą jakość usługi, a cena jest bardzo korzystna, szczególnie w porównaniu z Zachodnią Europą” – mówiła Marie Reese, która przybyła  do nas ze Szwecji.

Z kolei Lucie Spladikova z Pragi zwracała uwagę, na wyjątkowy charakter Gdańska, „Praga jest piękna – ale Gdańsk to także wspaniałe miasto, a przy tym ma doskonałą atmosferę – inną od tej, którą znam z Pragi. I o to właśnie chodzi.”

Przy bardzo dobrej pogodzie (która także ma niebagatelne znaczenie) odwiedziliśmy Główne Miasto – w tym m.in. Ratusz Głównego Miasta i Muzeum Bursztynu. Goście przespacerowali się po parku w Oliwie i wysłuchali pięknego koncertu organowego w Katedrze. Później czas na Sopot i na koniec dnia wizyta w Europejskim Centrum Solidarności.

„Wszystko jest tu bardzo ciekawe. Nowoczesne miasto, z historyczną duszą. No i to wspaniałe jedzenie…” podsumował wizytę Kalus Schleischer z Frankfurtu.

Na konkretny wymiar wizyty w postaci kolejnych turystów liczymy jeszcze w tym sezonie!