Święto Wolności i Solidarności
  • 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Do zobaczenia w Gdańsku, czyli podsumowujemy akcję „Gdańsk Zaprasza Biznes”
40 organizatorów spotkań pojawiło się na pierwszej edycji nowego projektu Gdansk Convention Bureau: „Gdańsk Zaprasza Biznes”. We współpracy z meetingplanner.pl, InvestGDA oraz Olivia Business Centre zorganizowaliśmy w Warszawie spotkanie biznesowe, dzięki któremu lokalna branża zapoznała się z możliwościami, jakie stwarza Gdańsk dla inwestorów oraz organizatorów spotkań.
A
A
data publikacji: 26 października 2016 r.

Wydarzenie zostało starannie zaplanowane i przygotowane. Hotel Airport Okęcie zapewnił reprezentatywną salę „Aviator”, która zapewniała fantastyczny widok na nocną Warszawę, z poziomu 10 piętra. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 19.00 kiedy to mikrofon trafił w ręce prowadzącego, znanego coacha biznesu i aktora, Jacka Rozenka. Zdecydowana większość gości to przedstawiciele biur podróży i organizatorzy spotkań, którzy wysłuchali prezentacji partnerów GZB: InvestGDA oraz OBC. Potem przyszła kolej na przestawienie samego Gdańska oraz Gdansk Convention Bureau. W ramach tej części pokazaliśmy także 3 wyjątkowe obiekty konferencyjne – AmberExpo, Energa Stadion Gdańsk oraz Gdański Teatr Szekspirowski.

 

Gdańsk Zaprasza Biznes
-Gdańsk Zaprasza Biznes
Fot. Photoholic.pl dla MeetingPlanner.pl

„Nie czekamy z założonymi rękami. Przyjeżdżamy do Państwa, żeby pokazać Wam wszystkie atuty Gdańska – doskonałego miejsca na organizację każdego rodzaju wydarzenia od małego warsztatu, aż po konferencję dla kilku tysięcy osób”, mówił podczas swojego wystąpienia prezes GOT/GCB, Łukasz Wysocki.

 

To właśnie podczas tej prezentacji, do grupy dołączył zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski, który szybko aktywnie włączył się w dyskusję. „Proszę, zaledwie godzinę temu byłem jeszcze w Gdańsku. To pokazuje jak łatwo i szybko można do nas dotrzeć z Warszawy i do Warszawy” – zaczął prezydent. „Cieszę się, że widzę tak liczne grono. To świadczy o tym, że Gdańsk jest dla Państwa interesujący i zapewniam, że nie bez powodu” – kontynuował prezydent Bojanowski.

 

Kiedy zakończyła się część oficjalna, rozpoczął się najważniejszy punkt programu - rozmowy kuluarowe. Ich początek podkreślono mocnym akcentem – głośnym zaproszenia na pokazy produkcji drinków i sorbetu piwnego przy użyciu niezwykle efektownego, ciekłego azotu. Wszystko w wykonaniu restauracji Eliksir.

Gdańsk Zaprasza Biznes
-Gdańsk Zaprasza Biznes
Fot. Photoholic.pl dla MeetingPlanner.pl

Dyskusje, wymiany doświadczeń i nawiązywanie kontaktów trwały kolejne 2 godziny. Goście zwracali uwagę zwłaszcza na bogatą w stosunku do Warszawy, ofertę obiektów konferencyjnych. Szczególnie chwalono nasze regionalne „unique venues”, takie jak Energa Stadion Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności czy Gdański Teatr Szekspirowski. Z kolei dzięki dobremu skomunikowaniu Gdańsk w ostatnich latach bardzo „zbliżył się” do Warszawy i można do niego dotrzeć już w 2h 40min koleją i 4h 30min autokarem.

 

O godzinie 21.30 organizatorzy przeprowadzili konkurs wizytówkowy, gdzie można było wygrać zestawy porcelanowe autorstwa Magdy Benedy oraz vouchery hotelowe od naszych członków, którym serdecznie dziękujemy za nagrody: Mercure Stare Miasto, Kozi Gród, Novotel Centrum oraz Hilton.

 

Gdańsk Zaprasza Biznes
-Gdańsk Zaprasza Biznes
Fot. Photoholic.pl dla MeetingPlanner.pl

Wszyscy zgodnie twierdzili, że „Gdańsk Zaprasza Biznes” to doskonały pomysł – przedstawiciele branży zbierają się w jednym miejscu i bez konieczności opuszczania miasta, otrzymują kompleksową ofertę i ogromną ilość przydatnych informacji. To z kolei może mieć bezpośredni wpływ na podejmowane przez nich decyzje co do miejsca realizacji ich wydarzeń. Z tych właśnie powodów, Gdansk Convention Bureau będzie kontynuowało projekt w kolejnych latach. Każde spotkanie w innym, dużym mieście.