Święto Wolności i Solidarności
  • 6.9 ºC  / 44.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
„Gdańsk bezpieczny cały rok!"
Gdańska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w tradycyjnym, corocznym spotkaniu pod hasłem „Gdańsk bezpieczny cały rok!". Odbędzie się ono w piątek, 31 maja 2019 r. o godz. 09:30, w Hotelu Radisson Blu.
A
A
data publikacji: 08 maja 2019 r.
Gdańsk bezpieczny cały rok!
Gdańsk bezpieczny cały rok!
Gdańska Organizacja Turystyczna

Jesteśmy przekonani, że praktyka jest kluczem do sukcesu! Proponowane przez nas spotkanie pozwoli Państwu przygotować się nie tylko do zbliżającego się okresu letniego, ale pozostawi wiedzę przydatną w codziennym życiu. Zapraszamy do licznego udziału w szkoleniu, zarówno osoby kadry zarządzającej, jak i pracowników personelu, który na co dzień ma styczność z turystami.

Udział w spotkaniu przedstawicieli Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, byłych żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM, pozwoli zbudować świadomość w zakresie bezpieczeństwa własnego, turystów i obiektu w obliczu potencjalnego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Prelegenci zwrócą także uwagę na aspekt bezpieczeństwa podczas imprez plenerowych oraz w obiektach typu unique venues.

Reprezentanci miejskich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Policji, Straży Miejskiej), przedstawią informację nt. planowanych działań prewencyjnych w miesiącach letnich. W trakcie szkolenia organizatorzy skupią się na konkretnych rozwiązaniach profilaktycznych i narzędziach radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Dodatkowo, wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, tj. w pasie nadmorskim, w pobliżu kąpielisk wodnych oraz marin jachtowych.

31 maja 2019 r., godz. 09:30-13:00
Hotel Radisson Blu
Długi Targ 19, Gdańsk

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: anna.marzec@visitgdansk.com do środy, 29 maja 2019 r., do godz. 15.00.

Program szkolenia

09:00-09:30 Rejestracja uczestników szkolenia i powitalna kawa

09:30-09:35 Przywitanie gości oraz omówienie programu szkolenia

Anna Klajna, Wiceprezes Zarządu GOT

09:35-09:55 Bezpieczeństwo nad wodą.

Jak Gdański Ośrodek Sportu przygotowuje się do okresu letniego?

Przedstawiciel Gdańskiego Ośrodka Sportu

09:55-10:30 Zabezpieczenie okresu letniego – zasady bezpiecznego zachowania – jak ustrzec siebie i turystów przed kradzieżą i oszustwami? Jak Policja i Straż Miejska przygotowują się do okresu letniego?

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Przedstawiciel Straży Miejskiej w Gdańsku

10:30-11:30 Zachowania nietypowe - jak rozpoznać zagrożenie i jak się zachować w razie rozpoznania zagrożenia? Na co powinien być wyczulony personel hotelu, restauracji i innych punktów usługowych w codziennej pracy, aby zapobiec zagrożeniom?

Andrzej Kruczyński, Instytut Bezpieczeństwa Społecznego

11:30-11:45 Przerwa kawowa

11:45-12:45 Na co zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzeń plenerowych? Jak zapewnić bezpieczeństwo odwiedzających w obiektach typu

unique venues?

Andrzej Kruczyński, Instytut Bezpieczeństwa Społecznego

12:45-13:00 Dyskusja i wnioski. Zakończenie spotkania